:

Замовити екскурсію

Екскурсії знайомлять відвідувачів з експозицією музею, програмами телеканалів UA:Суспільне мовлення, виробничими підрозділами телецентру, закадровою кухнею, телевізійними професіями та цікавими людьми.

Відвідування музею та студій телецентру здійснюється за попереднім записом:

Записатися на екскурсію можна на сторінці музею у Facebook або телефоном 044 481 43 64.

 

Про вартість, види та умови проведення екскурсій можна дізнатись тут (завантажити Додаток до Протоколу засідання правління ПАТ "НСТУ" від 21 серпня 2017 року.)

Здійснити оплату можна через будь-який платіжний термінал, в тому числі, безпосередньо перед початком екскурсії, скориставшись терміналом на території телецентру. Комісію за банківську операцію сплачує платник.

Реквізити для оплати:
Отримувач коштів: ПАТ "НСТУ"
Код ЄДРПОУ: 23152907
рахунок: 26003924423030<
Назва банку: АБ "УКРГАЗБАНК"
Код банку (МФО): 320478

Тривалість екскурсій – від 45 до 90 хвилин (залежно від виду екскурсії).

Кількість учасників – для групових екскурсій від 10 до 25 осіб; індивідуально - у визначеному порядку (див. Додаток до Протоколу засідання правління ПАТ "НСТУ").

 

Як записатися на екскурсію на сторінці музею у Facebook:

  • ПОПЕРЕДНІЙ запис можна здійснити заповнивши та надіславши гул-форму заявки, прикріплену до публікації «Як потрапити до нас на екскурсію»
  • ПОТОЧНИЙ запис можливий, якщо на сторінці музею у Facebook з’являється дата та час з позначкою «ВІЛЬНО». Для цього  потрібно обрати дату з позначкою "ВІЛЬНО" та заповнити гул-форму заявки прикріплену до публікації «Як потрапити до нас на екскурсію»
  • ПІДТВЕРДЖЕННЯМ реєстрації є поява назви закладу в календарі екскурсій на поточний місяць та повідомлення на електронну пошту, після чого замовник готує офіційний лист (завантажити тут), здійснює оплату в зручний для нього спосіб і прибуває на екскурсію за адресою: місто Київ, вул. Мельникова, 42.

ГРАФІК ЕКСКУРСІЙ на поточний місяць відкривається першого числа кожного місяця

в календарі екскурсій на сторінці музею у Facebook

Контакти
+38 (044) 481 43 64
E-mail: museum@ntu.ua
Адреса: м. Київ, вул. Мельникова, 42



Історія

Музей НТКУ відкрився 16 листопада 2006 року, до 55-ї річниці українського телебачення. Це перший в Україні музей, присвячений диву телебачення! Фундаторами музею були телевізійники, які стояли біля витоків професійного телевізійного мовлення в Україні, й працювали ще на Хрещатику, 26. Ті, хто першим натиснув кнопку "ефір" у 1951 році й закладав цеглини нового апаратно-студійного комплексу ТелеОлівця на вулиці Мельникова.

5 листопада 2011 року, до 60-річчя українського телебачення, відкрився другий зал! Це – модель першої телевізійної студії, інсталяція роботи телеефіру 50-х років минулого сторіччя.

У листопаді 2013 року музей поповнився виставковою площею у головному вестибюлі. Перша фотовиставка присвячувалася ювілеям ТелеОлівця та Київської телевежі, друга – розповідає про обличчя українського телеекрану, які починали еру телемовлення у столиці та різних регіонах України.

З 2014 року в музеї є інтерактивний знімальний майданчик, завдяки якому можна спробувати себе у ролі ведучого або оператора, відкрити дива телевізійних технологій і за мить опинитися в студії 70-х або в будь-якому куточку Всесвіту!



Експозиція

Факти, люди, техніка, програми – такий принцип формування експозиції музею, яка налічує понад 800 експонатів. Серед них – унікальні раритети: телевізор зі збільшувальною лінзою КВН-49, кіно- й телевізійні камери, якими знімали перші передачі, радіоприймачі довоєнних часів, перші радянські лампові телевізори.

Постійна експозиція візуалізує історію українського телебачення за допомогою низки інсталяцій і має два зали та виставкову площу у вестибюлі, біля музею.

Основна зала об’єднує умовні тематичні зони:

  • історія телебачення у документах, фотографіях та нагородах;
  • телетехніка минулих років;
  • галерея ескізів та макетів декорацій до телепередач, виконаних художниками телеканалу;
  • інтерактивний майданчик, завдяки якому можна спробувати себе у ролі ведучих та познайомитись зі специфікою роботи рір-студії;
  • історія дитячого мовлення;
  • розділ, присвячений участі українських телевізійників у висвітленні Чорнобильської катастрофи.

У Червоній залі можна ознайомитися з першими кроками українського телебачення та оглянути колекції кінокамер, фотоапаратів і мікрофонів.

Поповнення та упорядкування фондів музею ведеться постійно. Як за рахунок внутрішніх резервів – передачі техніки та реквізиту, який не використовується у виробництві, так з допомогою інших організацій і музеїв технічного спрямування.



Команда

Команда Музею – це всі працівники телеканалу UA: ПЕРШИЙ. Кожен, хто працює і працював на Першому! Хтось допомагає облаштувати новий інтерактивний майданчик, хтось – ремонтує раритетну телетехніку. Інші – формують базу архівного відео, приносять свої спогади, світлини, розповідають важливі, цікаві, смішні і сумні телевізійні історії, проводять авторські екскурсії та майстер-класи. Процес творення Музею триває!

Завідувачка музею: Лариса Богданова.