Сімдесят четверту річницю перемоги над нацизмом у Другій світовій відзначає Україна - Новини - Перший канал
:

Сімдесят четверту річницю перемоги над нацизмом у Другій світовій відзначає Україна


У цій війні з 1939-го по 1945-ий загинуло 65 мільйонів людей. Кожен восьмий з них – українець. Такі дані Інституту національної пам’яті. Нині, щоб віддати шану полеглим і подякувати захисникам люди несли квіти до меморіалів і пам’ятників. У Києві букети поклали до могили Невідомого солдата, зокрема й ветерани, урядовці та президент.

Акт про капітуляцію нацистської Німеччини у травні 45-го підписували двічі – 7-го у Реймсі. І 8-го у передмісті Берліна Карлсгорсті, де підпис поставив, зокрема, представник Радянського Союзу. Час припинення вогню в обох документах однаковий – двадцять третя нуль одна восьмого травня. Через різницю у часі у Москві, яка була столицею СРСР, о цій порі настало 9-те травня. Тому день перемоги над нацизмом в Європі й пострадянських країнах святкують в різні дні.У цій війні з 1939-го по 1945-ий загинуло 65 мільйонів людей. Кожен восьмий з них – українець. Такі дані Інституту національної пам’яті. Нині, щоб віддати шану полеглим і подякувати захисникам люди несли квіти до меморіалів і пам’ятників. У Києві букети поклали до могили Невідомого солдата, зокрема й ветерани, урядовці та президент.

Акт про капітуляцію нацистської Німеччини у травні 45-го підписували двічі – 7-го у Реймсі. І 8-го у передмісті Берліна Карлсгорсті, де підпис поставив, зокрема, представник Радянського Союзу. Час припинення вогню в обох документах однаковий – двадцять третя нуль одна восьмого травня. Через різницю у часі у Москві, яка була столицею СРСР, о цій порі настало 9-те травня. Тому день перемоги над нацизмом в Європі й пострадянських країнах святкують в різні дні.