UA: ПЕРШИЙ – єдиний телеканал країни, де нема матеріалів з ознаками замовності, – незалежний медіамоніторинг - UA: Перший
:
UA: ПЕРШИЙ – єдиний телеканал країни, де нема матеріалів з ознаками замовності, – незалежний медіамоніторинг

UA: ПЕРШИЙ – єдиний телеканал країни, де нема матеріалів з ознаками замовності, – незалежний медіамоніторинг

20 травня 2019

Незалежний моніторинг висвітлення в медіа президентської виборчої кампанії визнав суспільний телеканал UA: ПЕРШИЙ єдиним каналом, де відсутні матеріали з ознаками замовності. Про це йдеться у підсумковому звіті, оприлюдненому 20 травня лідерами громадських організацій-ініціаторів моніторингу («Комісія журналістської етики», «Платформа прав людини», «Український інститут медіа та комунікації» та «StopFake»).

Як зазначено у звіті, на відміну від більшості ЗМІ, що перебувають під потужним впливом своїх власників, Суспільний мовник забезпечив неупереджене висвітлення президентської кампанії.

Окремо експерти також відзначили роль політичного ток-шоу “Зворотний відлік” на каналі UA: ПЕРШИЙ.

“Єдине ток-шоу, яке було конструктивним та зваженим, а також на якому критично підходили до заяв присутніх у студії гостей (зокрема кандидатів у президенти) “Зворотний відлік” на UA: ПЕРШИЙ, телеканалі Суспільного мовлення. Це якраз приклад того, як суспільний мовник може відігравати конструктивну роль на відміну від приватних телеканалів”, – ідеться у звіті.

Експерти також зазначають, що “Зворотний відлік” був єдиним ток-шоу, на якому робили фактчекінг заяв присутніх у студії кандидатів, а ведучі були однаково нейтральними щодо всіх кандидатів.

Характеризуючи роботу українських ЗМІ під час президентської кампанії, виконавча директорка ГО “Український інститут медіа і комунікації” Діана Дуцик зазначила:

“Суспільний мовник показав приклад того, яке збалансоване і конструктивне може бути обговорення в студії важливих для країни суспільно-політичних питань”.

Читайте також: