«Українські шерифи» та «Вас не було на місці» в кіновікенді на UA: ПЕРШИЙ - UA: Перший
:
«Українські шерифи» та «Вас не було на місці» в кіновікенді на UA: ПЕРШИЙ

«Українські шерифи» та «Вас не було на місці» в кіновікенді на UA: ПЕРШИЙ

15 жовтня 2020

На вихідних, 17 та 18 жовтня, суспільний телеканал UA: ПЕРШИЙ покаже проникливу драму «Вас не було на місці» та українську документальну стрічку «Українські шерифи». Початок сеансів о 22:00.

Читайте також: Історія відкритих сердець у кліпі учасника Дитячого Євробачення-2020 від України

У суботу на глядачів чекає непроста історія однієї британської сім’ї у фільмі «Вас не було на місці». Рікі Тернер — звичайний чоловік, який намагається забезпечити комфортне життя для своєї родини. Він має дружину Еббі, сина й доньку. Вони орендують житло, а їхні борги зростають щороку. Щоб вийти зі скрутного становища, Рікі наважується придбати франшизу в компанії, яка надає послуги доставки. Для роботи йому потрібен власний транспорт, і подружжя продає машину Еббі, щоб купити новий фургон. Жінка допомагає літнім людям та інвалідам і тепер має самотужки діставатися до віддалених місць. Родина підтримує Рікі, проте нова робота лише додає клопоту чоловіку, на кожному кроці на нього чигає небезпека.

Фільм змагався за головний приз Каннського кінофестивалю 2019 року. Режисер Кен Лоуч відомий у світі стрічками «Вітер, що гойдає верес» та «Я, Деніел Блейк», які отримали «Золоті пальмові гілки».

У неділю дивіться документальний фільм режисера Романа Бондарчука «Українські шерифи». У селі Стара Збур’ївка на Херсонщині немає поліції. Обов’язок охороняти громадський порядок узяли на себе двоє місцевих — Віктор Кривобородько та Володимир Рудьковський. Щодня їм доводиться розв’язувати конфліктні ситуації між односельцями, залагоджувати сімейні сварки й допомагати тим, хто цього потребує. Тим часом на сході України розпочинається війна. Чоловіки одержують повістки, а діти й жінки збирають посилки на фронт. Минає зима, весна… українські шерифи мріють про закінчення війни й передусім мають побудувати мир у своєму селі.

Фільм Романа Бондарчука дебютував на Амстердамському міжнародному документальному кінофестивалі, де виборов спеціальний приз журі як найкраща повнометражна документальна стрічка. 2016 року «Українські шерифи» висунули на кінопремію «Оскар».

Нагадаємо, суспільний телеканал UA: ПЕРШИЙ щотижня транслює якісні українські й закордонні фільми.

Читайте також: