:
До 150-річчя з дня народження Андрея Шептицького

До 150-річчя з дня народження Андрея Шептицького

Смирення й непоступливість поєдналися у його вдачі. Митрополит Андрей Шептицький, предстоятель Української Греко-Католицької Церкви, Митрополит Галицький та Архієпископ Львівський, меценат, дипломат, богослов і врешті чоловік, знайомством чи хоча б зустріччю мимохідь з яким пишалися не тільки українці, а й закордонна еліта. Людина з бездоганним міжнародним авторитетом, він витримав кілька арештів, які не завадили митрополитові смиренно проповідувати, підтримувати освіту й науку, відстоювати право кожного на релігійне самовизначення. Потомок знатного роду Шептицьких та спадкоємець однієї з найбагатших родин Галичини, він відмовився від статків заради покликання. Місіонерський шлях Андрея Шептицького можна виміряти тисячами кілометрів візитів до Канади, США, Бразилії, Аргентини. Йому по праву належить титул Народного Посла, отриманий від тодішнього американського президента Воррена Г. Гардінга, і не менш почесний – "батько сиріт", яким допомагав їм після Першої світової війни.

Цього року не лише українська, а й світова релігійна спільнота відзначає 150-річчя з дня народження без перебільшення великої людини. Також нещодавно Папа Римський Франциск затвердив документ, який наблизив визнання Андрея Шептицького святим.

До 150-річчя від дня народження митрополита Андрея Шептицького UΛ:Перший підготував спеціальний ефір. Це міжпрограмні ролики, кожен з яких – коротка історія про те як людина, яка дала обітницю убогості, поклала усі свої скарби на благо інших.

А ще – спеціальний проект до 150-річчя від дня народження Андрея Шептицького. Про те, що зробило митрополита справжнім патріотом і прикладом духовного лідерства для усього світу, про секрети завоювання довіри українців і усі найбільш суперечливі моменти біографії говорять Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав, український правозахисник, публіцист, релігієзнавець, член-засновник Української Гельсінської групи, віце-ректор Українського Католицького Університету Мирослав Маринович, перший заступник генерального директора Музею історії Києва Тетяна Костенко, доктор соціальної економіки, доцент Папського Григоріанського університету (Рим) Зиновій Свереда і професор Варшавського університету та Києво-Могилянської академії Ольга Гнатюк. Модератором дискусії буде історик, радник керівника Українського інституту національної пам’яті Олександр Зінченко.