:
Відкриття неба. Втрачені можливості

Відкриття неба. Втрачені можливості

Відомий український авіаконструктор Костянтин Калінін створив свій перший літак К-1, який міг перевозити трьох пасажирів на відстань 600 км зі швидкістю 160 км/год ще у часи навчання. Після втілення цього проекту його призначили головним конструктором і начальником виробництва авіаремонтних майстерень. Це було перше в СРСР конструкторське бюро і виробнича база цивільного авіабудування під назвою "Авіазавод імені Раднаргоспу УРСР".

Саме в Харкові Костянтин Олексійович розпочав модернізацію К-1. В результаті на світ з’явився К-2, який міг перевозити 4 пасажирів на відстань понад 1000 км. Пізніше на базі К-2 був створений К-3 – перший санітарний літак.

Ще один винахід Костянтина Калініна – К-4 – зробив можливими перельоти по авіалінії Архангельськ – Сиктивкар та відкрив першу міжнародну авіалінію Харків – Тегеран. На літаку цієї серії було здійснено рекордний переліт того часу Москва – Іркутськ. На ІІІ Міжнародному авіасалоні в Німеччині, де були представлені 150 літаків з 15 країн світу, К-4 здобув головну нагороду – золоту медаль.

Пізніше конструкторське бюро Костянтина Калініна сконструювало та збудувало ще чимало моделей, які стали новою сторінкою в авіабудуванні. Але 1 квітня 1938 року головного конструктора заарештували, а вже у жовтні цього року розстріляли у Воронезькій в’язниці…