Суспільне мовлення - Перший канал
:

 

Тетяна Лебедєва стала головою наглядової ради ПАТ НСТУ

Тетяна Лебедєва стала головою наглядової ради ПАТ НСТУ

08 лютого 2017

8 лютого 2017 року на засіданні членів наглядової ради ПАТ НСТУ Тетяну Лебедєву обрано головою наглядової ради Суспільного мовлення.

Про це у себе на сторінці у Facebook написав член наглядової ради НСТУ Євген Глібовицький.

"Тетяна Лебедєва була щойно обрана головою наглядової ради Суспільного мовлення", – повідомив він.

На голову наглядової ради НСТУ було висунуто Тетяну Лебедєву, Тараса Шевченка, Світлану Остапу, Євгена Глібовецького. Світлана Остапа та Євген Глібовицький зняли свої кандидатури, мотивуючи своє рішення тим, що головою наглядової ради має бути представник не від депутатських франкцій та груп, а від громадських об’єднань та асоціацій.

Заступника голови наглядової ради НСТУ, секретаря і двох голів комітетів – комітету з питань аудиту та комітету з питань призначень і винагород посадових осіб товариства обиратимуть на наступному засіданні, дата проведення якого уточнюється.

Заступник голови і секретар обираються строком на два роки та не можуть займати відповідну посаду більше двох строків поспіль, зазначено у Положенні про наглядову раду НСТУ.

Почесний президент Незалежної асоціації телерадіомовників, екс-член Національної ради з питань телебачення і радіомовлення Тетяна Лебедєва ввійшла до складу наглядової ради НСТУ від громадських об’єднань та асоціацій, а саме від сфери журналістики. Її обрали 19 жовтня 2015 року на конференції громадських об’єднань та асоціацій у сфері журналістики, яка проходилав приміщенні Національної ради з питань телебачення і радіомовлення.

За Тетяну Лебедєву учасники конференції віддали 27 голосів. Її кандидатуру підтримали три організації: колишня ГО "Телекритика" (27 квітня 2016 року ГО "Телекритика" змінила назву на ГО "Детектор медіа"), Інститут масової інформації та МГО "Європейська медіа платформа".

У конференції з обрання наглядової ради Національної суспільної телерадіокомпанії України у сфері журналістики брали участь сім громадських організацій:

  1. Міжнародна громадська організація "Асоціація журналістів, видавців і мовників християн "Новомедіа"
  2. Всеукраїнська громадська організація "Незалежна асоціація телерадіомовників"
  3. Міжнародна громадська організація "Європейська Медіа Платформа"
  4. Національна спілка журналістів України
  5. Всеукраїнська професійна спілка "Незалежна медіа-профспілка України"
  6. Громадська організація "Телекритика"
  7. Громадська організація "Інститут масової інформації".

Нагадаємо, 19 січня 2017 року публічне акціонерне товариство "Національна суспільна телерадіокомпанія України" зареєстровано як юридичну особу і припинено юридичну особу НТКУ.

З дня реєстрації ПАТ НСТУ наглядова рада вступила у свої повноваження. Згідно з законом, строк повноважень членів наглядової ради НСТУ становить чотири роки. Наглядова рада НСТУ працює на громадських засадах. Відповідно до закону про суспільне мовлення вона здійснює нагляд за діяльністю суспільного мовника та має визначити основні напрями діяльності НСТУ, призначити п’ять членів редакційної ради НСТУ, обрати на конкурсних засадах на чотири роки голову правління НСТУ та, за його поданням, членів правління, встановити умови та розмір оплати праці працівників НСТУ тощо.

Джерело: Суспільне мовлення