Майкл Щур - Ведучі - Перший канал
:
Майкл Щур

Майкл Щур

Я народивсі і виріс у Торонто, Онтаріо, Канада. Але я є українцем.

Як я опинивсі у Канаді?

Всьо сі почало з мого діда і баби. Мій дідо жив у селі Велика Туря (Івано-Франківська область). Його сім’я мала коні, корови і мала поле. Багато поля. Влада совітів визнала мого прадіда куркулем і сказала, аби вони готувалисі – їх будут висилати до Казахстану. Але вони втекли. Кинули всьо і втекли. Моєму діду тогди було тринайціть чи штирнайціть літ.

Бабця моя жила в селі Рахиня (та сама область). І мала брата-упівця. До них прийшли з совіцької влади і сказали, що їх як сім’ю упівця будут висилати в Казахстан. І вони теж втекли. Приїхали до Канади. І тамка мій дідо познайомивсі з мойов бабцьов. І вже тамка – у Канаді – народивсі мій тато Остап Щур і ще два його брата. А потім мій тато зустрів на околицьох Торонто під тисячолітнім кедром мою маму Елізабет. Вона мала індійське коріння і прізвище Куахок. І так з’явивсі я.

Я сі виховував у недільній школі. І тамка вивчив українську мову. Вчивсі я в Університеті Торонта. Вивчав соціологію і троха фізику. На одній зі студій зустрів Аманду Боде (наголос на останнім складі. Отак – БодЕ). Вона вчила соціологію. І ми сі і зійшли. Зняли квартиру спільно. Батьки були проти. Казали, що ми сі маєм поженити перше. То ми поженилисі. А потім я захотів поїхати в Україну. І діяспора відрядила мене, аби я робив репортажі про те, що сі відбуває тут – на їхній батьківщині.

І так я вперше потрапив сюда – на землю своїх предків. І вирішив тут сі лишити.

Перевіз сюда свою Аманду, кота iCot’а. І теперка ми всі жиєм ту.