Оксана Пекун - Ведучі - Перший канал
:
Оксана Пекун

Оксана Пекун

Народилася в Тернополі. Як і більшість моїх ровесників, дитячий садок, середню, музичну школу та вищий навчальний заклад закінчила в рідному місті. І все життя мріяла про велику сцену.

Отже, коли постало питання, куди піти вчитися, я довго не вагалася і вибрала те, що пов’язано з музикою. Отримавши вищу педагогічну музичну освіту, почала брати участь у різних фестивалях і конкурсах. "Червона рута", "Доля", "Мелодія", "Романси Славутича", "Слов"янський базар-95" та конкурс імені Володимира Івасюка… Усі ці конкурси та фестивалі загартували мене й відкрили шлях до музичного Олімпу. А потім прийшло шалене прагнення концертів, виступів, гастролей, які зараз і є основним та найважливішим видом моєї діяльності, моїм життям. До речі, мої пісні "Вперше", "Квіти в дарунок","Дика орхідея", "Відлітаю, прощай" 5 років поспіль ставали шлягерами року. А відома пісня "Зелен клен" в оновленому варіанті, яку написали метри української естради Ігор Поклад і Юрій Рибчинський, була названа шлягером ХХ століття.

Ключовим моментом у своєму житті вважаю початок роботи на телебаченні. У 2008 році на телепросторі України, а саме на Першому, з’явилася неординарна музична програма для всіх поколінь "Фольк-music" (автор і керівник проекту – Володимир Коваленко). Мета цього проекту – відродити українську народну пісню, неповторний мелос українського народу і разом з тим популяризувати автентичну музику насамперед серед молоді.

Наша програма "Фольк-music" була номінована на "Кращу музичну програму України" Національної премії України "Телетріумф" та визнана однією з кращих програм. Також ми брали участь у The Eurovision Creative Forum-2014 (Креативний форум Євробачення-2014), який відбувся у Берліні.

До речі, завдяки програмі "Фольк-music" репертуар мій репертуар поповнився низкою неперевершених, мелодійних народних пісень. Це стало своєрідним поштовхом до виходу нового альбому "Козачка".

Маю й трохи премій і почесних звань :) 23 серпня 2011 року отримала звання "народна артистка України". У 2014-му мені вручили премію імені Дмитра Луценка "Осіннє золото" – за особистий вагомий внесок у розвиток національної культури і мистецтва.