:

100 річчя створення військово-морських сил відзначає Україна


У Києві на честь свята над Майданом Незалежності підняли прапор цього підрозділу Збройних Сил. Сучасний стяг – такий самий, як і той, що майорів над українськими кораблями на початку минулого століття. На урочистості прийшли вихованці військово-морського ліцею, бійці АТО та моряки-ветерани. Ділилися спогадами, зокрема, і про події квітня 2014 року в Криму.

У січні 1918 року було ухвалено "Закон про Український державний флот". Російський Чорноморський – проголошено флотом Української Народної республіки. Було затверджено і його прапор – блакитно-жовтий із тризУбом на верхній смузі. 29 квітня цього ж року командувач Чорноморського флоту Михайло Саблін наказав підняти прапори Української народної республіки над кораблями в Севастополі і саме цей день вважають датою створення Українського флоту. До нього ввійшли два лінкори – "Воля" і "Вільна Росія", дивізія підводних човнів, кілька десятків крейсерів, есмінців і міноносців та кілька сотень допоміжних і менших кораблів. Ті ж команди, що перебували під впливом більшовиків, відвели свої кораблі із Севастополя до Новоросійська.У Києві на честь свята над Майданом Незалежності підняли прапор цього підрозділу Збройних Сил. Сучасний стяг – такий самий, як і той, що майорів над українськими кораблями на початку минулого століття. На урочистості прийшли вихованці військово-морського ліцею, бійці АТО та моряки-ветерани. Ділилися спогадами, зокрема, і про події квітня 2014 року в Криму.

У січні 1918 року було ухвалено "Закон про Український державний флот". Російський Чорноморський – проголошено флотом Української Народної республіки. Було затверджено і його прапор – блакитно-жовтий із тризУбом на верхній смузі. 29 квітня цього ж року командувач Чорноморського флоту Михайло Саблін наказав підняти прапори Української народної республіки над кораблями в Севастополі і саме цей день вважають датою створення Українського флоту. До нього ввійшли два лінкори – "Воля" і "Вільна Росія", дивізія підводних човнів, кілька десятків крейсерів, есмінців і міноносців та кілька сотень допоміжних і менших кораблів. Ті ж команди, що перебували під впливом більшовиків, відвели свої кораблі із Севастополя до Новоросійська.

Інші новини