Запланованого початку розведення військ у Золотому та Петрівському сьогодні не буде - Новини - Перший канал
:

Запланованого початку розведення військ у Золотому та Петрівському сьогодні не буде

Понеділок, 07 жовт. 2019  13:43


Про це сказав міністр закордонник справ України Вадим Пристайко. Все – через порушення бойовиками режиму тиші на цих ділянках.

Про те, що сьогодні мають почати розводити війська у Золотому та Петрівському на Луганщині минулого тижня повідомив спецпредставник ОБСЄ у Тристоронній контактній групі Мартін Сайдік. Таке рішення ТКГ ухвалила ще 2016-го. Загалом у домовленостях йдеться про три населені пункти на лінії розмежування. Ви бачите їх на карті. У Станиці Луганській процес розведення почали ще 26 червня. Так, за рішенням, війська та засоби мають відійти на один кілометр від лінії розмежування по обидві сторони. Основною умовою для цього є дотримання режиму тиші на ділянці розведення упродовж одного тижня. Відбувається все у два етапи: після відведення особового складу, починають демонтаж інженерних споруд та розмінування території.

Навіть якщо війська розведуть – поліція і надалі нестиме службу в Золотому та Катеринівці, на Луганщині. Про це повідомив заступник голови Національної поліції – Вадим Троян. Зокрема, в Золотому правоохоронців побільшає на 19 людей.

Зокрема, й проти розведення військ напередодні в більш як десяти містах відбулися мітинги під гаслом "Ні капітуляції". На столичному Майдані зібралися близько 10-ти тисяч людей. Такі цифри наводять у поліції. Серед інших вимог мітингувальників до президента було не допустити проведення місцевих виборів на окупованих територіях до повного встановлення контролю над українсько-російським кордоном.