День пам’яті жертв політичних репресій відзначають в Україні - Новини - Перший канал
:

День пам’яті жертв політичних репресій відзначають в Україні


Скільки людей репресували за часів комуністичного режиму, точно невідомо. За приблизними підрахунками, з початку 20-х і до кінця 80-х років в Україні заарештували майже півтора мільйона людей. Багатьох з них розстріляли, кинули за ґрати, відправили до таборів чи заслання, а декого – в психіатричні лікарні. Жертвами так званого Великого терору 37-38-го років стали понад чверть мільйона українців. Дві третини – розстріляли. Найбільше страчених поховали у Биківнянському лісі поблизу Києва. За різними оцінками, там поховано від 30-ти до 100 тисяч людей.

Через карантин пам’ять репресованих масово не вшановували. У Сумах, наприклад, з десяток людей поклали квіти до пам’ятника жертвам комуністичного режиму. Серед тих, хто прийшов, зокрема, нащадки репресованих.

Є серед українців і ті, хто репресії пережив. Лише на Закарпатті таких зараз живе близько сотні. Один з них – Іван Мирон, який провів у таборах чверть столліття. У чому ж звинуватили чоловіка – та де нині можна дізнатися історії своїх репресованих родичів – дивіться.Скільки людей репресували за часів комуністичного режиму, точно невідомо. За приблизними підрахунками, з початку 20-х і до кінця 80-х років в Україні заарештували майже півтора мільйона людей. Багатьох з них розстріляли, кинули за ґрати, відправили до таборів чи заслання, а декого – в психіатричні лікарні. Жертвами так званого Великого терору 37-38-го років стали понад чверть мільйона українців. Дві третини – розстріляли. Найбільше страчених поховали у Биківнянському лісі поблизу Києва. За різними оцінками, там поховано від 30-ти до 100 тисяч людей.

Через карантин пам’ять репресованих масово не вшановували. У Сумах, наприклад, з десяток людей поклали квіти до пам’ятника жертвам комуністичного режиму. Серед тих, хто прийшов, зокрема, нащадки репресованих.

Є серед українців і ті, хто репресії пережив. Лише на Закарпатті таких зараз живе близько сотні. Один з них – Іван Мирон, який провів у таборах чверть столліття. У чому ж звинуватили чоловіка – та де нині можна дізнатися історії своїх репресованих родичів – дивіться.