Про найцікавіші події у світі літератури розповість новий проект "Букоголіки" на UA: ПЕРШИЙ - UA: Перший
:
Про найцікавіші події у світі літератури розповість новий проект

Про найцікавіші події у світі літератури розповість новий проект "Букоголіки" на UA: ПЕРШИЙ

27 квітня 2018

Не уявляєте свого життя без читання? Не знаєте, що новенького завантажити на читалку? Губитеся у книжковому магазині і не впевнені, яку із книг придбати? Не розумієте, чому одні книжки стають популярними, а інші губляться на полицях книжкових крамниць? Ми маємо відповіді. Уже цієї неділі, 29 квітня, о 22:15 на UA: ПЕРШИЙ стартує новий проект про літераторів, книги та тих, хто випускає їх у світ – "Букоголіки". Щонеділі ведучий програми – літературний критик Євгеній Стасіневич спілкуватиметься із письменниками, видавцями, літературознавцями, журналістами, бібліофілами, розповідатиме про літературні тренди, невиправдані бестселери та терапевтичні властивості хороших книжок.

"В Україні зараз з’явився новий клас людей, які велику частину свого життя присвячують читанню. Хтось скаже, що так було завжди. Ні, так було не завжди. Останнім часом я неодноразово бачив, як люди зносили мессенджери, щоб нічого їх не відволікало від книги. Хай воно починалося як мода, але, зрештою, перетворилося на необхідність. І саме таких людей ми називаємо "букоголіки", – розповідає Євгеній Стасіневич. – Ми нічого не нав’язуємо у своїй програмі, але й не намагаємося загравати з глядачем. Рекомендуємо, що почитати, іноді застерігаємо від поганих творів, ведемо цікаві розмови з такими ж "букоголіками", як ми самі. Тобто, у нас дуже чесний діалог з глядачем".

Гостем першого випуску програми став третій Президент України Віктор Ющенко, який відомий своєю пристрастю до книг і має величезну бібліотеку. Він розкаже про власні літературні вподобання та смаки, а також про книжки, які вдалося зібрати до і під час свого президентства. Українська письменниця й авторка "Польових досліджень з українського сексу" Оксана Забужко говоритиме про секс в українській літературі, а також про заборонені твори, сміливих письменників, які торкалися цієї теми у своїх творах, та тих, хто соромився про це згадувати. Музикант Олег Михайлюта (Фагот) – один з лідерів популярного українського гурту "Танок на майдані Конго" – розповість про написання текстів для пісень і дасть відповідь на питання, що ж важливіше у музичному творі – текст чи музика.

Редакція "Букоголіків" представить і дві нові рубрики. У рубрикці "Книголам" Євгеній Стасіневич розриватиме усталені шаблони в літературі й розповідатиме про ті бестселери, яких потрібно уникати та чому їх успіх серед читачів нічим не виправданий. А у рубриці під назвою "Книги-ліки" ведучий спробує переконати глядачів, що гарна книга – це ще й чудова терапія, яка може допомогти розібратися у собі, вилікувати душевну травму чи навіть депресію.

"Кожна рубрика "Букоголіків" покликана заохотити глядачів придбати і прочитати книжку або хоча б поцікавитися певними літературними подіями, які відбуваються в Україні та світі. Ми хочемо повернути цікавість людей різного віку, статусу, уподобань до літератури, – додає виконавчий продюсер просвітницького напряму Суспільного Євген Славний. – Звісно, є люди, для яких література – це пристрасть, але більшість українців дуже мало читають. Я сподіваюсь, що кожен глядач знайде у нашій програмі щось цікаве саме для себе. Ми будемо неймовірно щасливі, якщо завдяки нам хтось прочитає хоча б одну книгу".

То ж якщо ти не знаєш, що почитати сьогодні ввечері – "Букоголіки" підкажуть! Вже цієї неділі, 29 квітня, на UA: ПЕРШИЙ!

Читайте також: