До Дня людей з інвалідністю Суспільний мовник підготував відеоуроки жестової мови - UA: Перший
:
До Дня людей з інвалідністю Суспільний мовник підготував відеоуроки жестової мови

До Дня людей з інвалідністю Суспільний мовник підготував відеоуроки жестової мови

30 листопада 2018

У Міжнародний день людей з інвалідністю, 3 грудня, в ефірі телеканалів суспільного мовлення UA: ПЕРШИЙ, UA: КРИМ та UA: КУЛЬТУРА будуть міжпрограмні відеоролики з уроками жестової мови.

Одна із найкращих сурдоперекладачок України Тетяна Журкова, яка робить сурдопереклад новин на Суспільному, навчить телеглядачів простим і часто вживаним фразам жестовою мовою. Як представитися, як попросити про допомогу, як дістатися потрібного місця, як розрахуватися готівкою чи карткою та навіть як освідчитися у коханні – все це можна сказати кількома рухами, які легко запам’ятати.

"У програмі "Лайфхак українською" ми разом з ведучими та акторами вчилися жестовій мові у побутових ситуаціях. Ми робимо наше відео для того, щоб стати ближчими до людей, які не чують, і мати змогу спілкуватися без обмежень. Повірте, це доступно для кожного", – запевняє глядачів Тетяна Журкова.

Суспільний мовник часто порушує питання інклюзії – процесу включення людей з інвалідністю в активне суспільне життя. Окрім уроків жестової мови в програмі "Лайфхак українською", окрема рубрика, присвячена інклюзії, була й у випусках "#@)₴?$0 з Майклом Щуром" – її вів Дмитро Щебетюк. В дитячому ляльковому шоу "Додолики" герої пояснювали малюкам, як нормально сприймати однолітків з інвалідністю. А нещодавно на Суспільному відбулася прем’єра проекту "Разом", де ведуча Дар’я Кузнєцова проживає день разом із героями, які мають інвалідність, проте вона не визначає їх як особистостей, більш того – не заважає допомагати й іншим.

Читайте також: