Спецефір Суспільного мовника до Дня пам’яті жертв Голокосту - UA: Перший
:
Спецефір Суспільного мовника до Дня пам’яті жертв Голокосту

Спецефір Суспільного мовника до Дня пам’яті жертв Голокосту

25 січня 2019

27 січня Суспільний мовник готує спеціальну програму до Дня пам’яті жертв Голокосту.

О 12:00 усі радіо- та телеканали Суспільного мовлення вшанують пам’ять жертв Голокосту хвилиною мовчання.

О 17:30 в ефір телеканалу Суспільного мовлення UA: КУЛЬТУРА вийде спецпроект "Голокост. Чи вивчили ми уроки історії?". Ведучий Олександр Алфьоров обговорюватиме болючі та актуальні для українців питання щодо Голокосту разом із гостями студії: кандидатом історичних наук Ігорем Туровим та Йосипом Зісельсом – громадським діячем і дисидентом, діячем українського єврейського руху, головою Ваад України, виконавчим віце-президентом Конгресу національних громад України та головою Генеральної ради Євразійського єврейського конгресу.

Також протягом усього дня глядачі UA: КУЛЬТУРА зможуть долучитися до перегляду програм, присвячених трагічним подіям Другої світової та іншим прецедентам геноциду в історії українського суспільства, серед яких документальні стрічки "Примара Бабиного Яру", "Іспит на людяність", "Будинок "Слово", вшанувальний концерт Євгена Станковича "Каддиш-Реквієм "Бабин Яр", вистава Молодого театру "Попіл" та інші.

В ефірі каналів Суспільного радіо також ушанують пам’ять жертв Голокосту.

UA: Українське радіо

О 10:05 у програмі «Ранковий формат» ітиметься про те, як людяність та жертовність перемагали страх і реальну загрозу смерті: про українців, котрі рятували євреїв у роки війни, та як складалася доля рятівників і врятованих після війни. Ведучий Владислав Красніцький згадає також про трагедію Бабиного Яру – одну зі сторінок Голокосту – і спробує знайти відповідь на запитання – чи перетворилося це місце страшної трагедії на осередок пам’яті, осмислення й уроку для всіх поколінь різних націй і держав.

О 15:10 у програмі «Персональна справа» про події минулого й реалії сьогодення говоритиме гість студії Йосип Зісельс – громадський діяч і дисидент, діяч українського єврейського руху, голова Ваад України, виконавчий віце-президент Конгресу національних громад України та голова Генеральної ради Євразійського єврейського конгресу.

О 23:00 в ефірі англійської редакції (на частоті 11 139,5 МГц або на сайті Українського радіо) прозвучить спеціальна програма, у якій ітиметься про страшні події в окупованому Києві восени 1941 року – масові розстріли мирного населення німецькими окупантами в Бабиному Яру. У програмі можна буде почути свідчення киянки Раїси Майстренко, доньки єврейки та українця, яка 29 вересня 1941-го у свої три роки йшла з родичами в колоні до Бабиного Яру на розстріл, але вижила.

UA: Радіо Промінь

О 12:05 у програмі "Непробудні" ведучі Кирило Бондаренко й Олександра Франко робитимуть включення з регіонів, щоб дізнатися, як ушановують пам’ять жертв Голокосту в різних містах України.

UA: Радіо Культура

Протягом дня в програмі "Поезія на радіо Культура" звучатимуть тематичні твори. Зокрема, о 9:10 звучатимуть вірші єврейського німецькомовного поета Пауля Целана, які зачитає Петро Рихло у власному перекладі. Пауль Целан дивом вижив під час Голокосту. Його батьків депортували до концтабору, звідки вони вже не повернулися, а сам Пауль опинився в румунському трудовому таборі. О 15:00 прозвучать вірші Маріанни Кіяновської зі збірки «Бабин Яр. Голосами», читає Галина Стефанова. О 17:00 можна буде почути вірші єврейської письменниці Дебори Фоґель, які у власному перекладі читатиме Юрко Прохасько. Дебора Фогель загинула у львівському гетто в серпні 1942 року разом із матір’ю, чоловіком (архітектором Шулімом Баренблютом) і сином під час нацистської акції масового знищення євреїв. Архів письменниці не зберігся до наших днів, його спалили нові мешканці її львівського будинку.

О 9:15 у програмі "Культура.LIVE" голова Київської єврейської громади Анатолій Шенгайт розкаже про Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту.

О 10:25 ведучі Марина Люта й Олександр Ковальов говоритимуть із кандидатом філософських наук, доцентом кафедри культурології та філософської антропології НПУ імені М. Драгоманова Антоном Дробовичем про українську прем’єру документальної стрічки "Хто напише нашу історію" (2018) у межах світової прем’єри фільму, приуроченої до Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту.

О 21:00 у програмі "Вистава без антракту" пролунає вистава Національного академічного драматичного театру імені Івана Франка "Тев’є Тевель", поставлена за п’єсою російського драматурга Григорія Горіна "Панахидна молитва" (український переклад – Миколи Зарудного), написаною за мотивами збірки оповідань Шолом-Алейхема "Тев’є-Молочар". Незмінним виконавцем головної ролі багато років був Богдан Ступка.

Нагадаємо, День пам’яті жертв Голокосту встановлено у 2005 році Генеральною Асамблеєю ООН. Саме 27 січня в 1945 році Радянська армія визволила в’язнів найбільшого нацистського табору смерті Аушвіц-Біркенау в Освенцімі.

Читайте також: