Діджеї, живопис і багато поезії: спецефір до дня народження Шевченка на Суспільному - UA: Перший
:
Діджеї, живопис і багато поезії: спецефір до дня народження Шевченка на Суспільному

Діджеї, живопис і багато поезії: спецефір до дня народження Шевченка на Суспільному

07 березня 2019

Команда телеканалу Суспільного мовлення UA: КУЛЬТУРА готує насичену програму до дня народження Кобзаря 9 березня. Центральною подією спецефіру стане концерт "Кобзатроніка. Твори Шевченка під електронну музику", який розпочнеться на UA: КУЛЬТУРА о 19:45. О 21:25 повтор програми покаже UA: ПЕРШИЙ.

"Оскільки ми культурно різноманітна країна, яка живе не лише минулим, а й сьогоденням і майбутнім, не можна оминути увагою той факт, що з однією з найважливіших культурних дат для України — днем народження Тараса Шевченка — збігається ще одна, менш відома, але також важлива. 9 березня — міжнародний день діджея. Цей збіг наштовхнув нас на ідею переозвучити Шевченка, долучивши українських електронних музикантів та сучасних культурних діячів", — говорить виконавчий продюсер UA: КУЛЬТУРА Лук’ян Галкін.

Учасники проекту обрали улюблений вірш поета й зачитали його під супровід діджеїв наживо. До створення музичної складової долучилися три яскравих представники української електронної сцени: Максим Сікаленко, Original Dizzy та Alex Dubdelight.

9 березня ми почуємо вірші Кобзаря у виконанні режисера та актора Ахтема Сеітаблаєва, письменників Сергія Жадана й Любка Дереша, літераторки Катерини Бабкіної, співачок дуету "ТЕЛЬНЮК: сестри", шеф-редакторки L’Officiel Марії Миготиної, журналіста Богдана Кутєпова, засновника освітнього ресурсу PLATFOR.ma Юрія Марченка, голови Державного агентства України з питань кіно Пилипа Іллєнка та ресторатора Дмитра Борисова. Долучилася до читань також і команда Суспільного мовника: ведучий UA: Українське радіо Роман Коляда, продюсерка UA: Радіо Культура Ірина Славінська, ведучий кулінарного шоу "ЕнеЇда" Євген Клопотенко, генпродюсерка просвітницького напряму Тетяна Кісельчук, команда проекту "#@)₴ $0 з Майклом Щуром" — Майкл Щур та Ярослава Кравченко, а також ведуча політичного ток-шоу "Зворотний відлік" Мирослава Барчук.

Важливою частиною оздоблення студії є роботи ілюстратора Олександра Грехова з експозиції "Квантовий стрибок Шевченка", у якій він переосмислив образ Кобзаря через персонажів коміксів, поп-виконавців, мультиплікаційних персонажів тощо. Саме ці роботи нещодавно стали предметом гарячих дискусій.

"Виставка "Квантовий стрибок Шевченка", яка адаптує образ Кобзаря до сучасності й робить це через впізнавані образи масової культури, спричинила доволі агресивний діалог у суспільстві. Ми не могли лишитися осторонь настільки резонансного культурного прояву", — зазначив виконавчий продюсер UA: КУЛЬТУРА Лук’ян Галкін.

У межах спецефіру до дня народження Шевченка відеоекскурсію "Квантовим стрибком" проведе виконавчий продюсер UA: КУЛЬТУРА Лук’ян Галкін. Він запропонує альтернативний погляд на роботи Олександра Грехова о 19:35.

Ще одна велика подія 9 березня — анімаційний фільм за мотивами однойменної поетичної балади Тараса Григоровича Шевченка "Причинна". Робота українського режисера Андрія Щербака взяла участь у 32 міжнародних кінофестивалях 16 країн світу й здобула чимало нагород. Початок на UA: КУЛЬТУРА — о 17:40. О 22:30 мультфільм вийде в ефірі UA: ПЕРШИЙ.

Фото: Анастасія Мантач, Володимир Шевчук та Катерина Янюк

Читайте також: