"Зворотний відлік" дає чітке розуміння компетентності й інтелекту кандидатів — Мирослава Барчук про відмови кандидатів прийти на "Зворотний відлік" - UA: Перший
:

"Зворотний відлік" дає чітке розуміння компетентності й інтелекту кандидатів — Мирослава Барчук про відмови кандидатів прийти на "Зворотний відлік"

29 березня 2019

Напередодні фінального перед президентськими виборами випуску програми "Зворотний відлік" ми поспілкувалися з Мирославою Барчук — ведучою телеканалу "Еспресо" та ведучою ток-шоу "Зворотний відлік" на Суспільному.

Про ідеальний формат — між дебатами та шоу

Завдяки злагодженій роботі й вмотивованій команді в нас вдався задум, вдався формат. Протягом ефірів ми його доопрацювали й покращили, тож зараз вийшли на абсолютно новий рівень дискусії, коли це фактично перехресний допит. Це дуже чіткі запитання від професіоналів із різних сфер і представників громадських організацій. Ми максимально обмежили час для запитань і відповідей (по півхвилини або по хвилині) — це не дає можливості ховатися за загальними фразами чи обтічними формулюваннями. Тобто можна пробувати, але це помітно, і виборця це має насторожити. Це унікальний для українського телебачення формат: лобові, гострі запитання й обмеження часу та маневру.

Про звичку до "теплих ванн" під час ефіру

Українські політики звикли до телевізійних бенефісів, "теплих ванн" і наперед узгоджених запитань. Цікаво, що вони вимагають цього лише від українських журналістів. В інтерв’ю ВВС чи CNN вони приймають правила та говорять стисло й на тему. Тому важливо, що ми змогли кандидатів нашим регламентом обмежити так, щоб вони говорили про конкретні речі.

Формат цікавий тим, що ми не просто читаємо політичні програми — у багатьох програмах написані дуже подібні хороші речі, із великою часткою популізму. Але коли ти починаєш обговорювати їх у режимі дебатів, то дуже відчуваєш компетентність, рівень відповідальності, щирість та інтелектуальний рівень людини. А це є важливішим за саму програму, написану технологами в штабах. Думаю, саме через це кілька кандидатів відмовилися прийти в ефір "Зворотного відліку".

Про політичні програми кандидатів

Ми з Павлом (Павло Казарін, ведучий "Зворотного відліку" — прим. ред.) не є новачками в політичній темі, я слухаю політиків в ефірі вже 15 років. І тому для мене є важливим нагадування політичних біографій. Я пригадую політичні біографії, пригадую, хто що казав 10 чи 15 років тому. Наприклад, яка була позиція щодо НАТО в політиків, які беруть зараз НАТО на свої виборчі прапори — а я пам’ятаю про їхні позиції у 2008 році на Бухарестському саміті. У нас уже є база, на яку ми зараз накладаємо передвиборчі програми, виходить дуже цікава картинка.

Про динаміку дискусії та роль експертів у програмі

У форматі "Зворотного відліку" ми можемо зробити динамічний, достатньо гострий ефір і з одним кандидатом. Коли в студії є експерти, фахівці з антикорупційних організацій, журналісти або громадські активісти цього профілю, то динаміку однаково можна зробити. Але ж можуть бути й три кандидати, які будуть нудні чи несподівано нецікаві — і саме завдання експертів зробити такий ефір динамічним.

Про очікування від фінальної дискусії з ТОП-кандидатами

Якби я була керівником штабу будь-кого з них, я б сказала їм іти на "Зворотний відлік". Тому що це дуже поганий знак, дуже тривожний маркер, коли кандидат відмовляється від дебатів на Суспільному. Ти або впевнений у своїй компетентності й здатен захищати в дискусії свою позицію на очах у кількох мільйонів глядачів, або ти не боєць.

З іншого боку, є якесь таємне відчуття задоволення від цих відмов, це означає, що ми робимо небезпечну для популістів, гостру й круту програму. І це добре. Мені подобається працювати в такій програмі.

Нагадаємо, сьогодні, 29 березня на всіх платформах Суспільного мовлення відбудеться фінальна дискусія між кандидатами на пост президента України. До участі в політичному ток-шоу "Зворотний відлік" запрошені троє топ-кандидатів, лідерів передвиборчих перегонів за даними соціологічних досліджень. Жоден із них не надав письмової відмови, але й не дав згоди на участь у програмі.

Читайте також: