Суспільне – це інша планета, це повна й гарантована свобода – Мирослава Барчук про роботу над ток-шоу "Зворотний відлік" - UA: Перший
:
Суспільне – це інша планета, це повна й гарантована свобода – Мирослава Барчук про роботу над ток-шоу

Суспільне – це інша планета, це повна й гарантована свобода – Мирослава Барчук про роботу над ток-шоу "Зворотний відлік"

03 квітня 2019

Після завершення шести випусків політичного ток-шоу "Зворотний відлік" за участі кандидатів на пост президента України ведуча телеканалу "Еспресо" та ведуча ток-шоу "Зворотний відлік" Мирослава Барчук поділилася враженнями про роботу на Суспільному й подякувала команді творців програми.

"У мене прекрасне враження, насамперед від командної роботи на Суспільному. Я ніколи не працювала в настільки вмотивованій і гіпервідповідальній команді молодих прекрасних людей, як зараз, — розповідає Мирослава Барчук. — Дякую цій команді, дякую, що запросили мене в цей проект. Захоплююся вами й вірю, що ви всі працюватиме далі й закінчите реформу Суспільного".

Про напружений графік та стислі терміни на підготовку програми Мирослава Барчук говорить із задоволенням: "Дні підготовки до ефірів — це були прекрасні дні. Ми сідали з командою: із редакторами, аналітиками, фактчекерами, ми обговорювали програми, придумували бліци — це все колективна робота. І вона кайфова! Для мене це дуже кайфово, тому що це приклад, як можуть працювати люди, які вперше зустрілися разом фактично два тижні тому. Це така посвята, коли ти справді за це вболіваєш. І я бачу, як люди, які за кадром, уболівають, щоб усе вийшло, щоб усе було добре, і мені дуже приємно це відчувати. Я вважаю, що саме через це в нас вдався формат і задум, і ми вийшли на абсолютно новий рівень дискусії”.

Про злагоджену роботу в парі із співведучим Павлом Казаріним: "Ми дуже добре спрацювалися з Павлом. Я його відчуваю як свого партнера, і він мене відчуває — ми з ним налагодили таку невербальну комунікацію в студії, що не заважаємо одне одному в прямому ефірі”.

Одразу після виходу спецпроекту "Зворотний відлік. Ніч виборів", який тривав майже п’ять годин, Мирослава Барчук написала на власній сторінці в соцмережах.

Про Суспільне мовлення як незалежний майданчик для політичних дискусій: "Президентів із медійних блазнів і "політичну еліту" з малоосвічених людей з алчною хваткою створює в головах співвітчизників токсичний тєлік. Це він отруює свідомість мільйонів. Ми з жахом спостерігаємо за цим експериментом. Ми не можемо нічого з цим зробити. Але ми можемо зробити інше. Берегти і відстоювати UA: Суспільне і його команду. Суспільне нам зараз буде дуже і дуже потрібне. Суспільне — це інша планета, єдина альтернатива комерційним каналам. Світлий промінь у ТБ-темряві. Це повна і гарантована свобода”.

Про творців і натхненників "Зворотного відліку": "Команда, із якою мені пощастило попрацювати в проекті "Зворотний відлік" — неймовірна. Ток-шоу "Зворотний відлік" — це результат їхньої роботи. У тих умовах, за яких зробили цей проект — це результат денних і нічних надзусиль, виснаження й вигорання. Гіпервідповідальності та сумлінності.

Ви не уявляєте, який це кайф — відчувати щодня, щохвилини, на майданчику, у кадрі, що за проект й особисто за тебе настільки сильно вболівають, хвилюються, готують і передбачають кожну деталь, хвилюються до корвалолу, до безсонних ночей, підстраховують і радіють кожному успіху й спільній перемозі. Мій прекрасний колега, Павло Казарін, пережив те саме відчуття.

До речі, у перемоги багато батьків, тому я назву тут рідних батьків проекту "Зворотний відлік". Це Зураб Аласанія, Тетяна Кисельчук, Юрій Макаров і найкрутіша!!!! редакторська й режисерська група".

Про важливість розуміння цінностей Суспільного та роль топ-менеджера: "Кілька місяців тому члени Наглядової ради Суспільного, які проголосували за звільнення Зураба, писали, що "Суспільне — це не Аласанія, можна поміняти менеджера" і так далі.

Друзі, я працюю на телебаченні майже 20 років. І з досвіду знаю, — що б не було прописано в статутних документах і редакційних угодах та інших офіційних паперах, визначальною лишається особистість топ-менеджера. Бо він носій тих неформальних цінностей, які неможливо прописати в жодному статуті. Це дух, етика, характер, настрій, енергія, атмосфера (ефір) кожного телеканалу.

Юра Макаров написав сьогодні, що Barney Jones, продюсер головних політичних ток-шоу на BBC-1, який допомагав вибудувати якісний формат "Зворотного відліку", перед відльотом сказав: "У вас найкраща команда, із якою я будь-коли працював".

Нагадаємо, глядачі стежили за головною дискусією країни — політичним ток-шоу "Зворотний відлік" протягом двох тижнів до першого туру президентських виборів: щопонеділка, щосереди та щоп’ятниці в ефірі UA: ПЕРШИЙ, UA: КУЛЬТУРА й двадцяти чотирьох регіональних телеканалів Суспільного, а також на хвилях UA: Українське радіо.

Фото: Анастасія Мантач, Володимир Шевчук

Читайте також: