Прем’єра третього сезону “Як дивитися кіно” на Суспільному - UA: Перший
:
Прем’єра третього сезону “Як дивитися кіно” на Суспільному

Прем’єра третього сезону “Як дивитися кіно” на Суспільному

06 травня 2019

Цикл програм "Як дивитися кіно", покликаний допомогти глядачам краще розуміти кінематограф, стартує 9 травня й виходитиме в ефірі каналів Суспільного мовника UA: КУЛЬТУРА (щочетверга) та UA: ПЕРШИЙ (щоп’ятниці) о 21:30.

Незмінним ведучим програми лишається виконавчий продюсер UA: КУЛЬТУРА Лук’ян Галкін. Перший сезон "Як дивитися кіно" був присвячений режисерському баченню фільмів: гостями студії були автори українських фільмів, а після випусків глядачі мали змогу подивитися їхні роботи. У другому сезоні акцент було зміщено на глядацький досвід. Візаві Лук’яна Галкіна ставали знані діячі культури й медіа, із якими ведучий говорив про те, як, власне, слід дивитися кіно. Новий сезон за концепцією є логічним продовженням попереднього: показам фільмів передуватимуть студійні інтерв’ю з гостями, що не мають безпосереднього стосунку до кіносфери, але з якими буде доречно розділити емоційний та інтелектуальний досвід. Такий підхід було використано й у створенні кіноклубу Суспільного.

"Третій сезон роблю з думкою про безпосередню практичну користь кінематографу, що в ігровій формі розповідає про актуальні для нас проблеми будь-якого штибу, соціального й особистого”, — зазначає Лук’ян Галкін.

Ведучий та автор проекту також запевняє, що найкращою ілюстрацією новітньої концепції "Як дивитися кіно" є два фільми, що відкривають сезон програми.

Прем’єрні випуски вийдуть в ефір 9 травня. На глядачів суспільного телеканалу UA: ПЕРШИЙ чекатиме українська телепрем’єра стрічки Сергія Лозниці "Донбас", яка отримала нагороду за найкращу режисуру в секції "Особливий погляд" Каннського кінофестивалю. Щоб поговорити про останню роботу, на гостини до студії завітав режисер особисто.

"9 травня — символічний для "Донбасу" день хоча б тому, що рівно рік тому, 9 травня 2018 року, відбулася світова прем’єра фільму Лозниці в Каннах. Крім того, 9 травня – ключова дата для радянського міфу про "велику перемогу", кліше якого досі ефективно використовують у гібридній війні Росії проти України, про яку й розповідає стрічка”, — пояснює Лук’ян Галкін.

Суспільний телеканал UA: КУЛЬТУРА цього вечора показуватиме ще одного каннського лауреата: фільм "Холодна війна" Павла Павліковського було відзначено "Золотою гілкою" за найкращу режисуру в основному конкурсі. Драма також отримала три номінації на "Оскар". Лук’ян Галкін досліджуватиме стрічку з огляду на історичне тло повоєнної Польщі разом з Олександром Зінченком — істориком і ведучим програми "Розсекречена історія".

"Стрічка Павліковського — справжня пігулка проти ностальгії за радянщиною. "Холодна війна" показує травмоване війною покоління, яке не здобуло миру й після її закінчення, адже опинилося в жорнах соціалістичного табору. Автор спостерігає, як ідеологія нівечить долі двох закоханих протягом півтора десятиліття, і наочно демонструє, що гасло "Ніколи знову" цілком придатне й для доби тоталітарного придушення особистості державою”, — ділиться враженнями від стрічки Лук’ян Галкін.

Анонси прийдешніх випусків "Як дивитися кіно" виходитимуть на сторінках UA: КУЛЬТУРА та UA: ПЕРШИЙ у Facebook.

Фото: Анастасія Мантач

Читайте також: