UA: ПЕРШИЙ покаже спецпроект до Дня пам’яті жертв політичних репресій - UA: Перший
:
UA: ПЕРШИЙ покаже спецпроект до Дня пам’яті жертв політичних репресій

UA: ПЕРШИЙ покаже спецпроект до Дня пам’яті жертв політичних репресій

18 травня 2019

Цієї неділі, 19 травня, на суспільному телеканалі UA: ПЕРШИЙ вийдуть тематичні документальні стрічки й спецпроект власного виробництва "Невинні. Історії українських політв’язнів".

О 12:00 усі телеканали Суспільного мовлення вшанують пам’ять жертв політичних репресій хвилиною мовчання.

О 15:51 та 21:34 на телеканалі UA: ПЕРШИЙ вийде документальний фільм "Етапом через пів-Землі: історія ув’язнення Сенцова і Кольченка".

Команда Громадського телебачення зняла унікальні кадри в російських колоніях в Арктиці та на Уралі, у яких наразі перебувають українські політв’язні Олег Сенцов та Олександр Кольченко. Українського режисера Олега Сенцова й активіста Олександра Кольченка затримали в Криму 10 травня 2014 року. Їх звинуватили в підготовці терактів, засудивши Кольченка до 10, а Сенцова — до 20 років позбавлення волі. Їх утримували в СІЗО в Москві, судили в Ростові, перевозили етапами на Урал й аж до російської Арктики. На двох вони проїхали майже 20 тисяч кілометрів — це половина шляху довкола світу. Для них ця подорож триває винятково Росією. І винятково в’язницями. Знімальні групи Громадського побували в ключових містах на шляху їхнього етапу — Москві, Ростові, Челябінську й Лабитнангі. Та дізналися, у яких умовах їх утримують і які люди опікуються їхніми долями там, куди так і не допустили українських консулів, куди й донині складно дістатися адвокатам.

О 17:10 та 22:50 глядачі побачать фільм-розслідування "Гандзюк: системне вбивство".

Улітку 2018 року херсонську активістку Катерину Гандзюк облили сірчаною кислотою. Вона одержала важкі хімічні опіки й за три місяці померла в лікарні. До розслідування резонансного злочину долучилися провідні правоохоронні органи України. Від дня нападу минуло майже вісім місяців. Убивство досі не розкрито. Журналісти "Слідство.Інфо" розпочали власне розслідування нападу на Катерину Гандзюк, коли вона ще була жива. За три тижні до смерті записали інтерв’ю, під час якого активістка назвала ім’я людини, яку підозрює в нападі. У документальному фільмі-розслідуванні "Гандзюк: системне вбивство" журналісти перевірили версії активістки. А також з’ясували, що правоохоронці різних рангів могли сприяти чи навіть допомагати підозрюваним в організації вбивства Катерини Ганздюк.

О 18:21 в ефірі UA: ПЕРШИЙ — документальний проект "Крим. Окуповані".

У проекті розкажуть історії кримчан — десяти різних людей з абсолютно несхожими політичними поглядами: проукраїнськими, проросійськими й індиферентними. Історичні події вони також переживають по-різному: хтось був зачарований "кримською весною", хтось зневірився в російському режимі, а хтось просто змирився. Як вони живуть, що думають і чим для них стали п’ять років в окупації — у проекті Радіо Свобода "Крим. Окуповані".

О 19:15 на глядачів чекає спецпроект Суспільного мовника "Невинні. Історії українських політв’язнів".

Проект складатиметься з трьох тематичних частин, кожна з яких зверне увагу на питання політичних в’язнів із різних боків. Про політичні репресії на пострадянському просторі говоритимуть гості студії — правозахисник Борис Захаров і засновниця “Крим SOS” Таміла Ташева. До розмови долучиться скайпом із Брюсселя правозахисниця та президентка фундації "Відкритий діалог" Людмила Козловська, яка розкаже про досвід пострадянських країн у сфері захисту своїх громадян. Історії українських політв’язнів розкажуть Ігор Котелянець — брат політв’язня Євгена Панова й голова ГО "Об`єднання родичів політв’язнів Кремля" — й Олександра Дворецька — виконавча директорка "Восток-SOS". У підсумковій частині спецпроекту соціальний психолог Олег Покальчук акцентує увагу на важливості підтримування політв’язнів у контексті розвитку українського суспільства.

Читайте також: