"Слабаки не ходять на "Зворотний відлік" — ведучі про політичне ток-шоу на Суспільному - UA: Перший
:

"Слабаки не ходять на "Зворотний відлік" — ведучі про політичне ток-шоу на Суспільному

25 липня 2019

UA: Суспільне мовлення готує новий сезон суспільно-політичного ток-шоу "Зворотний відлік". Перший випуск вийде на суспільному телеканалі UA: ПЕРШИЙ у понеділок, 29 липня, о 21:30.

Перші два сезони "Зворотного відліку" присвятили президентській та парламентській передвиборчим кампаніям, і гостями ефірів були кандидати в президенти й народні депутати. Від обговорення політичних програм і минулого кандидатів ведучі та експерти перейдуть до аналізу суспільно-політичного життя країни. Втім, об’єктивність та незалежність подання залишаться такими самими головна дискусія країни збереже формат "без теплих ванн" для політиків.

Ведучі Павло Казарін і Мирослава Барчук, яких полюбили глядачі Суспільного, продовжать вести головну дискусію країни. Вони поділилися своїми сподіваннями й враженнями від роботи над суспільно-політичним ток-шоу "Зворотний відлік".


Про незалежне політичне ток-шоу на незалежному телеканалі

"Проблема будь-якого медіаресурсу в Україні в тому, що він завжди приречений залежати від позицій власника, і будь-яка програма, особливо суспільно-політичного спрямування, яка виходить в ефір будь-якого комерційного телеканалу, приречена враховувати політичні інтереси власника, — розповідає ведучий політичного ток-шоу "Зворотний відлік" Павло Казарін. Суспільне не є винятком, ми теж зважаємо на інтереси нашого власника, єдина відмінність, що власником Суспільного є вся Україна. Ми існуємо на податки українців, і це дуже сильно розв’язує нам руки ми вільні у виборі тем та інтонацій, ми маємо змогу в межах "Зворотного відліку" враховувати сподівання й настрої різних груп українського суспільства. Демократія це не лише правління більшості, це повага насамперед до прав меншості, і в новій політичній реальності, яка склалася в нашій країні, дуже важливо, щоб голос української електоральної меншини теж звучав не тільки під куполом парламенту, а й у нашому ефірі".

"Щодо продовження ток-шоу для мене важливо, щоб політики показали, коли ми будемо говорити про актуальні речі в Україні, що для них свобода слова й незалежні медіа мають значення. Бо насправді незалежним медіа в Україні є Суспільне телебачення, — каже ведуча політичного ток-шоу "Зворотний відлік" Мирослава Барчук. Ми не влаштовуємо навмисних "собачих боїв", як в інших ток-шоу, ми розбираємо тему по суті. Якщо людина, яка має позицію, не боїться її захищати, то для неї формат ток-шоу цілком комфортний. Слабаки не ходять на "Зворотний відлік", люди без позиції не ходять на "Зворотний відлік", люди, яких змушують озвучувати тези, написані політтехнологами в штабах їм складно на "Зворотному відліку", але людина, яка має свою позицію, не боїться формату "Зворотного відліку".

Про головну дискусію країни в поствиборчий період

"Знаєте, у сім-карті завжди відрізаний один куточок це захист від дурня, її не можна неправильно вставити в телефон: будь-яка дискусія про суспільно важливий законопроєкт, вона також виконує цю функцію захисту від дурня захист від помилки. Що більше ми ламатимемо списи з приводу можливих наслідків певного кроку, то менше негативних наслідків ми в остаточному підсумку виявимо, — зазначає Павло Казарін. Саме цим ми й збираємося займатися в поствиборчий сезон. Що більше в Україні буде місця для дискусій, то краще. Тим паче, що ми бачимо — у новій політичній реальності український парламент ризикує перестати бути місцем для дискусій. Ну що ж, ми готові тоді підставити йому плече".

"Зворотний відлік" від початку був, є і буде дискусійним майданчиком між лідерами політичних сил, партіями та громадянським суспільством. Це головний дискусійний майданчик країни. Коли я кажу головний, то абсолютно щиро вважаю, що це найкраща, найбільш змістовна дискусія країни на сьогодні. В умовах, у яких нині опинилася країна коли ми не розуміємо, за якими критеріями суспільство обирає політиків і політичні сили, для мене це ток-шоу це культурно-ціннісний фронт", — уточнює Мирослава Барчук.

Про те, як показати глядачеві правду

"Участь політиків у ток-шоу на Суспільному є особливим маркером, — розповідає Мирослава Барчук. Часто представники партій приходили до нас на ток-шоу перед парламентськими виборами й говорили про деолігархізацію, зокрема про деолігархізацію медіа, а в цей час їхній лідер був не у нас на Суспільному, а на олігархічному каналі. Це дуже промовистий факт".

"Ток-шоу "Зворотний відлік" це як 5%-ий розчин лимонної кислоти з водою для археологічної знахідки. В експедиціях за допомогою такого розчину з металевих знахідок знімають іржу й різні нашарування, що вкрили, наприклад монету, за ті 800 років, які вона пролежала під землею, щоб повернути предмету початковий вигляд. Ток-шоу це як цей розчин, але вже для політиків, щоб здерти з них усе політтехнологічне лушпиння й продемонструвати партію або окремого політика в тому вигляді, у якому він насправді існує. Тому ми не ставили зручних запитань, ми згадували яскраві деталі політичних біографій, — каже Павло Казарін. Політики звикають до того, що будь-який телевізійний ефір це простір для проповіді, а ми прагнули зробити так, щоб він став простором для сповіді. Наскільки нам це вдалося вирішувати нашим глядачам, але особисто мені не соромно ні за одну з тих програм, яка вийшла в ефір".

Нагадаємо, політичне ток-шоу "Зворотний відлік" на Суспільному в моніторингу Ради Європи назвали найбільш збалансованим на українському телебаченні.

Фото: Анастасія Мантач, Володимир Шевчук

Читайте також: