UA: ПЕРШИЙ став єдиним телеканалом без «джинси» у висвітленні двох виборчих кампаній - UA: Перший
:
UA: ПЕРШИЙ став єдиним телеканалом без «джинси» у висвітленні двох виборчих кампаній

UA: ПЕРШИЙ став єдиним телеканалом без «джинси» у висвітленні двох виборчих кампаній

28 серпня 2019

Під час президентської та парламентської виборчих кампаній в Україні на суспільному телеканалі UA: ПЕРШИЙ не було жодного замовного матеріалу. Про це заявила виконавча директорка ГО «Український інститут медіа і комунікації» Діана Дуцик на підсумковій пресконференції щодо результатів незалежного медіамоніторингу Ради Європи*.

«Це надзвичайно важливий момент, оскільки в нашому моніторингу UA: ПЕРШИЙ — єдиний телеканал, який не мав «джинси» під час обох виборчих кампаній. Якщо ми зауважували брак висвітлення виборчого процесу під час президентської кампанії, то вже під час парламентської кампанії на телеканалі UA: ПЕРШИЙ кількість матеріалів про парламентські вибори зросла», — сказала Діана Дуцик.

На переконання експертки, одним із пунктів плану подальших змін українського медіаринку має стати посилення Суспільного мовника.

«Я вважаю, що саме Суспільний мовник може протистояти олігархічним телеканалам і впроваджувати стандарти якості журналістики на медіаринку. Тому надзвичайно важливо говорити про те, що реформа Суспільного має тривати», — додала Діана Дуцик.

Звіти українською та англійською мовами, а також методологію моніторингу можна переглянути за посиланням.

Нагадаємо, за даними моніторингу Національної ради України з питань телебачення та радіомовлення, найбільш неупереджено парламентські перегони висвітлювало Суспільне.

* Моніторинг проводився коаліцією громадських організацій — «Комісія журналістської етики», «Платформа прав людини», «Український інститут медіа та комунікації» та «StopFake» за підтримки проєктів Ради Європи «Зміцнення свободи медіа, доступу до інформації та посилення системи Суспільного мовлення в Україні» й «Підтримка прозорості, інклюзивності та чесності виборчої практики в Україні», що імплементуються в межах Плану дій Ради Європи для України на 2018-2021 рр.

Фото: Офіс Ради Європи в Україні

Читайте також: