Святковий ефір Суспільного мовника до Дня захисника України - UA: Перший
:
Святковий ефір Суспільного мовника до Дня захисника України

Святковий ефір Суспільного мовника до Дня захисника України

11 жовтня 2019

14 жовтня, у День захисника України, в ефірі суспільного телеканалу UA: ПЕРШИЙ вийдуть спецпроєкти, тематичні концерти й документальні фільми, присвячені захисникам і захисницям.

Розпочнеться святковий ефір о 9:30 прем’єрою документального фільму «Синдром війни. Я повернувся», який команда Суспільного мовника зняла спеціально до Дня захисника України. У стрічці йдеться про складність діалогу між суспільством та ветеранами бойових дій. Фільм зняла режисерка-документалістка Суспільного Сніжана Потапчук, яка була очевидицею бойових дій на сході України у 2014 році й отримала орден «Народний Герой України» у 2016 році за внесок у військову журналістику. Стрічка вийде в цей день тричі: дивіться повторні покази о 21:28 та 1:06.

О 10:30 на глядачів Суспільного чекає документальний фільм Юрія Ткаченка «Заміновані вірністю» про легендарну фронтову вівчарку, яка стала оберегом та символом вірності для бойових побратимів, перших добровольців, котрі зголосилися захищати незалежну Україну.

О 11:30 в ефірі UA: ПЕРШИЙ покажуть проєкт «Війна: історії початку». Це розповіді учасників бойових дій і волонтерів про початок війни, а також про те, як вони знайшли свою любов там, де зовсім не шукали — на передовій. І війна не стала завадою для цих почуттів.

О 12:00 глядачі побачать документальний фільм виробництва UA: Суспільне мовлення «Мирний птах». Стрічка розповідає родинну історію Івана Старченка, яка тісно переплітається з вторгненням Росії на Донбас і входом українських військових у Луганський аеропорт. Іван та два його сини працювали в Луганському аеропорту й попри заборону та погрози так званих ЛНРівців приймали на посадку українські військові літаки. Чоловіки допомагали українським військовим, і це ледь не коштувало їм життя: дім Старченків розстріляли з танка. Іван із дружиною дивом врятувалися, а син Сергій потрапив до полону.

О 14:42 в ефірі суспільного телеканалу UA: ПЕРШИЙ вийде документальна стрічка «Війна на нульовому кілометрі» про історії прикордонників, які в травні-вересні 2014 року в складі підрозділів Державної прикордонної служби України героїчно захищали територіальну цілісність нашої держави. Вони першими відчули на собі, що таке військове вторгнення. Зокрема, у районі пунктів пропуску «Ізварине» та «Довжанський» прикордонники й військові ЗСУ опинилися у ворожому кільці та 21 день перебували майже в повному оточенні. З території Російської Федерації, поступово збільшуючи калібр і потужність зброї, артилерія противника здійснювала постійні обстріли. Цей фільм нагадає всім, якою ціною стримується ворожа навала. А також покаже героїв нашого часу, їхні обличчя й імена, героїв, якими варто пишатися.

О 15:48 телеглядачі побачать документальний фільм «Луганський форпост» (генпродюсер — Олександр Дріз, автор сценарію та режисер — Тарас Ткаченко, співрежисерка — Сніжана Потапчук, режисерка UA: Суспільне мовлення). Стрічка присвячена чотиримісячній операції українських військ з оборони Луганського аеропорту влітку 2014 року, але не обмежується лише подіями довкола летовища. Територія аеропорту була лише форпостом, який давав змогу проводити масштабну операцію довкола Луганська, адже саме таким був задум — звільнити й водночас вберегти місто від руйнувань.

О 17:55 Суспільний мовник покаже документальний фільм «Війна химер». Це історія про війну, кохання та смерть. «Лавр» пішов добровольцем на фронт, потрапив в Іловайський котел, втратив побратимів. Настя, подорожуючи розбитими містами, де нещодавно велися бої, намагається осягнути сутність війни та кохання. Герої відверто розповідають одне одному, що відчували під час військових дій, виходу з котла. Вони спробують бути разом під час нової, уже спільної подорожі на передову. Ця стрічка є переосмисленням власного досвіду режисерок Марії та Анастасії Старожицьких.

Завершить ефір до Дня захисника України на Суспільному концертна програма «Вони присягнули на мир і волю». Урочистий концерт, присвячений Дню захисника України, відбудеться в столичному Палаці спорту. Суспільний мовник транслюватиме захід о 19:50 на суспільному телеканалі UA: КУЛЬТУРА та о 22:30 — на UA: ПЕРШИЙ.

Читайте також: