«У біатлоні не можна передбачити, хто виграє», — коментатор Суспільного Владислав Шалота - UA: Перший
:
«У біатлоні не можна передбачити, хто виграє», — коментатор Суспільного Владислав Шалота

«У біатлоні не можна передбачити, хто виграє», — коментатор Суспільного Владислав Шалота

21 лютого 2020

Суспільний телеканал UA: ПЕРШИЙ і цифрова платформа Суспільного UA: БІАТЛОН транслюють Чемпіонат світу та Кубок світу з біатлону сезону 2019/2020. Уже зовсім скоро змагання завершаться. Своїми враженнями від сезону з нами поділився спортивний коментатор Суспільного Владислав Шалота.

Що думаєте про цьогорічні змагання з біатлону?

— Якщо говорити про виступи наших спортсменів, то в мене враження неоднозначні. Я впевнений, що вони можуть набагато більше. У цілому сезон видався кращим, ніж минулий.

Скоро фінал сезону. Чи маєте власні передбачення щодо завершення?

— Наперед не хочу казати. Я другий рік коментую біатлон і розумію, що ситуація може змінитися будь-якої миті. Біатлон — абсолютно непередбачуваний спорт. Хоч у наших цього сезону поки немає медалей (а минулого їх було дві), ще є шанс поборотися в естафетах. Минулого року Дмитро Підручний несподівано виграв Чемпіонат світу. Нині точно можна сказати, що найзапекліша боротьба за виграш точиться між Італією, Францією і Норвегією.

Маєте власних фаворитів?

— Мені подобається, що в біатлоні ти не маєш права на помилку. І стрільба багато чого вирішує. У жіночому біатлоні мені імпонує італійка Доротея Вірер. Вона дуже швидко стріляє.

Ви коментуєте біатлон уже другий рік поспіль. Готуєтеся щоразу?

— Так, звісно. Читаю всі новини, шукаю якісь цікавинки. Я завжди роблю аналіз попередніх змагань, намагаюся розібратися, хто є хто серед спортсменів.

Уболівальники біатлону дуже активні. Після кожного змагання можна зайти на кілька форумів, у соцмережі й побачити стабільно триста-чотириста коментарів. Іноді я перечитую їх і знаходжу для себе корисні поради. Щоразу повторно переглядаю змагання, які коментував, і працюю над помилками. Та в пріоритеті для мене — старші колеги, які допомагають удосконалюватися.

У підготовку входить спілкування зі спортсменами?

— Я спілкуюся зі спортсменами поміж їхніми змаганнями, найчастіше на пресконференціях. А вже під час змагань працює наш кореспондент, який передає атмосферу на місці.

Коментуючи, надаєте перевагу професійним нюансам чи емоціям?

— В ідеалі баланс. Біатлон для себе я відкрив, коли прийшов працювати на Суспільне. За що люблю біатлон, то це за те, що не можна передбачити, хто виграє. Це інтрига, яка тримається до останнього. А коли наші борються за перші місця, одразу відчуваю адреналін. Я надаю перевагу емоціям, бо не люблю академічного коментування — для мене це монотонно. А коли є емоція — це сигнал стежити за змаганням. Сподіваюся, я передаю свою хвилю емоцій і вражень уболівальникам. Намагаюся зробити це так, щоб було максимально цікаво для глядача.

Нагадаємо, Суспільне отримає права на трансляцію чемпіонатів із біатлону до 2026 року.

Читайте також: