:
UA: ПЕРШИЙ покаже на вихідних українські фільми «Вулкан» і «Плем’я»

UA: ПЕРШИЙ покаже на вихідних українські фільми «Вулкан» і «Плем’я»

26 березня 2020

Цими вихідними суспільний телеканал UA: ПЕРШИЙ покаже одразу дві стрічки відомих українських режисерів. У суботу, 28 березня, о 22:00 дивіться фільм Романа Бондарчука «Вулкан», а в неділю, 29 березня, о 22:00 — фільм Мирослава Слабошпицького «Плем’я».

Головний герой фільму «Вулкан» Лукас приїздить на південь України разом із місією ОБСЄ, але дивним чином його машина зникає разом з іншими членами групи. Далі Лукас потрапляє у вир подій, де фантазія переплітається з реальним життям українців невеличкого містечка Берислав, що на Херсонщині. Більшість епізодичних ролей зіграли справжні жителі Берислава, що лише додає фільму неповторного колориту півдня України.

Після вдалого дебюту 2018 року на фестивалі в Карлових Варах кінострічка українського режисера загалом здобула 7 престижних міжнародних нагород. Закордонна преса схвально відгукнулася про неї. Зокрема, видання Hollywood Reporter побачило в роботі Романа Бондарчука абсурдність, яка притаманна відомому режисерові Девіду Лінчу. Роботу українця порівнювали й з такими мастодонтами режисури, як Емір Кустуріца, Федеріко Фелліні та Вес Андерсон.

Фільм Мирослава Слабошпицького «Плем’я» — це історія без слів, розказана мовою жестів. У центрі подій — хлопець Сергій, який потрапляє до інтернату для людей із вадами слуху. У стінах інтернату діють свої правила та закони. Тамтешні кримінальні авторитети випробовують Сергія та приймають за свого, але все кардинально змінюється, коли він зустрічає дівчину Аню.

Стрічка унікальна, адже до цього жоден режисер у світі не знімав фільму мовою жестів. У кастингах брали участь німі люди та люди з вадами слуху. Для всієї акторської трупи фільм став дебютним.

Картина зібрала чимало міжнародних нагород, зокрема три нагороди на Каннському кінофестивалі 2014 року. Мирослав Слабошпицький є одним із найвідоміших українських режисерів сучасності, а його «Плем’я» — знане у всьому світі.

Нагадаємо, у середу, 25 березня, UA: ПЕРШИЙ показав прем’єру фільму-розслідування власного виробництва «Дрогобич 101/1». Фільм можна переглянути на діджитал-платформах Суспільного: на ютуб- та фейсбук-сторінці.

Читайте також: