«Телебачення є флагманом медійного ринку», — генеральний продюсер Суспільного Григорій Тичина - UA: Перший
:
«Телебачення є флагманом медійного ринку», — генеральний продюсер Суспільного Григорій Тичина

«Телебачення є флагманом медійного ринку», — генеральний продюсер Суспільного Григорій Тичина

06 листопада 2020

Цієї п’ятниці, 6 листопада, в ефірі програми «Нічна вахта» на UA: Українське радіо з ведучим Дмитром Лавровим говорили про сучасне українське телебачення: початок історії, традиції і новації. Гостем програми став генеральний продюсер дирекції телебачення Суспільного Григорій Тичина.

У розмові з ведучим Дмитром Лавровим гість розповів, яким нині є українське телебачення в цілому, як суспільні телеканали UA: ПЕРШИЙ та UA: КУЛЬТУРА відгукуються на сучасні виклики, та чому епоха телевиробництва існуватиме довго.

«В усьому світі аудиторія телебачення старішає, Україна тут не виняток. Однак телебачення все одно є флагманом медійного ринку. Незважаючи на те, що нині молодь орієнтована на діджитал, ми бачимо, що показник загального теледивлення (Total TV) знижується несуттєво і є стабільним. Так буде ще багато років», — розповів генеральний продюсер дирекції телебачення Суспільного Григорій Тичина.

Проте, за словами генерального продюсера, молодь дивиться те саме телебачення тільки в іншій формі.

«Фактично, молодь дивиться ті самі серіали та розважальні телевізійні шоу, тільки через YouTube та інші соцмережі - навіть не усвідомлюючи цього», — зазначив Григорій Тичина.

Генеральний продюсер також розповів, як сучасні тенденції впливають на розвиток телеканалів суспільного мовника, та які зміни можуть відбутися на медійних активах Суспільного.

«Ми докладаємо багато сил, щоб “розвести” аудиторії двох наших загальнонаціональних каналів — UA: ПЕРШИЙ та UA: КУЛЬТУРА. Трохи зарано говорити, на яке рішення вийдемо, але вже маємо модель розведення. Якщо взяти за аналогію будь-який європейський або український великий холдинг — бачимо, що всі вони мають по кілька каналів, які охоплюють різні сегменти аудиторії. Зазвичай, це один general канал — мікс з серіалів, розважальних, інформаційних, аналітичних і спортивних програм, а також окремі канали за тематичним спрямуванням. Таку модель хочемо вибудувати й ми. Якщо поглянемо на рейтинги general каналів — вони будуть вищими за показники інших каналів. Відповідно, й новини на таких каналах мають кращі показники, ніж на інформаційних. До речі, й на UA: ПЕРШИЙ “Новини” мають, у середньому, вищу частку за частку каналу», — підсумував Григорій Тичина.

Повне інтерв’ю можна послухати тут. Програма «Нічна вахта» виходить в ефірі UA: Українське радіо щодня о 23:07.

Читайте також: