Ексклюзивне інтерв’ю Віталія Марківа для Суспільного - UA: Перший
:
Ексклюзивне інтерв’ю Віталія Марківа для Суспільного

Ексклюзивне інтерв’ю Віталія Марківа для Суспільного

13 листопада 2020

У п’ятницю, 13 листопада, Суспільне на всіх платформах транслюватиме ексклюзивне інтерв’ю українського військовослужбовця Віталія Марківа, який повернувся до України після понад трирічного ув’язнення в Італії. Це перше велике інтерв’ю Віталія сам на сам в Україні. Його для Суспільного провела Ольга Токарюк — незалежна журналістка й співавторка фільму-розслідування про справу Віталія «Між двох вогнів».

Читайте також: Радіодиктант національної єдності на Суспільному писали на шести континентах

Трансляція на телеканалі UA: ПЕРШИЙ розпочнеться о 18:20 у спеціальному випуску програми «Суспільна студія». Прем’єра на ютуб-каналі та фейсбук-сторінках Суспільного відбудеться о 19:30, а в ефірі UA: Українське радіо о 19:10. Текстова версія буде доступна на сайті Суспільне Новини.

В інтерв’ю Віталій Марків розповів, які причини спонукали його приїхати з Італії на Євромайдан 2014 року, а згодом захищати Україну на війні. Також йтиметься про підтримку небайдужих українців та держави та власні думки й переживання Віталія під час судових процесів та ув’язнення.

«Я хвилювався більше за сім’ю, як вони це сприйматимуть, — розповідає Віталій Марків про те, що думав після рішення суду про позбавлення волі на 24 роки. — Щодо мене — це ще більше розпалило мою жагу боротьби. Я розумів, що це несправедливість, і я маю вистояти. Це стало моїм мотивом і спонукало мене весь цей період боротися далі. Як для громадянина України, як для військовослужбовця — це перетворилося на справу честі. Морально я себе готував до найгіршого випадку. Куди може бути гірше ніж двадцять чотири роки — чверть століття! Але ніколи не втрачав надії. Як людина, яка себе вважає невинною, не було жодних сумнівів, що я виграю. Стояло питання коли».

«Справа Марківа» — один із найгучніших судових процесів над учасником Революції Гідності та російсько-української війни. Віталій Марків — український військовослужбовець, старший сержант батальйону оперативного призначення ім. Кульчицького Національної гвардії України. 2017 року під час візиту до матері в Італії Віталія затримали місцеві правоохоронці й висунули підозру у вбивстві італійського фотокореспондента Андреа Роккелі та його російського колеги Андрія Миронова. У липні 2019 року італійський суд визнав Марківа винним і призначив покарання — 24 роки позбавлення волі. Українська сторона подала апеляцію, надавши суду докази непричетності Марківа до вбивства, і 3 листопада його виправдали.

Дивіться ексклюзивне інтерв’ю Віталія Марківа на суспільному телеканалі UA: ПЕРШИЙ о 18:20. На ютуб-каналі та фейсбук-сторінці UA: ПЕРШИЙ трансляція інтерв’ю розпочнеться о 19:30, а в ефірі UA: Українське радіо о 19:10.

Читайте також: