:
Розпочалися зйомки телесеріалу «Колапс: як українці зруйнували імперію зла»

Розпочалися зйомки телесеріалу «Колапс: як українці зруйнували імперію зла»

19 березня 2021

Стартували зйомки нового документального серіалу «Колапс: як українці зруйнували імперію зла», який за сценарієм Суспільного мовника виробляє кінокомпанія «Ессе Продакшн Хаус». Стрічка вийде на телеекрани до 30-річчя незалежності України й розповість про розпад Радянського Союзу та роль українців у цьому процесі.

Навколо розпаду Радянського Союзу існує чимало міфів та легенд. У документальному серіалі спробують розібратися — чи справді саме українці зруйнували колишню найбільшу східноєвропейську імперію.

Автором сценарію серіалу є редактор дирекції телебачення Суспільного мовлення, письменник та історик Олександр Зінченко.

«Кілька років тому у Варшаві мене нагороджували премією за книжку “Година папуги”. Усі 3,5 години церемонії нагородження переді мною сидів Станіслав Шушкевич. Він очолював Білорусь і разом із Кравчуком та Єльциним у грудні 1991 року виписав СРСР “свідоцтво про смерть” у Біловезькій Пущі. Серед інших нагороджених я був наймолодшим, і по обличчях присутніх було ясно, що моя промова має бути дуже і дуже короткою. Моя “оскарівська промова” була дуже короткою. Я швидко подякував польською усім причетним і додав: “Користуючись із присутності тут пана президента Шушкевича, хотів би окремо подякувати саме йому: Спасибо, что розвалили СССР! Зала вибухнула сміхом. Але Станіслав Станіславович потім підійшов і скромно сказав: “Я був на других ролях насправді. СРСР розвалили ви – українці та Кравчук!”» — розповідає Олександр Зінченко.

Олександр Зінченко зазначає, що настав час переосмислити історію руйнації та розпаду СРСР:

«Прийшов час відкрити й порівняти колись секретні документи, свідчення і спогади, перепрочитати й переосмислити цю історію. Можу точно пообіцяти, що кілька міфів буде зруйновано. Можу точно пообіцяти, що багато хто з наших глядачів уперше дізнається про деякі колись секретні факти. Можу точно пообіцяти, що деякі загальновідомі факти будуть повністю переоцінені», — додає автор і сценарист Олександр Зінченко.

У перших зйомках взяли участь журналіст і письменник Віталій Портніков та письменниця й поетеса Оксана Забужко. Виробництвом телевізійного серіалу за сценарієм Суспільного мовника займається переможець мистецького конкурсу Суспільного кінокомпанія «Ессе Продакшн Хаус». Режисером став Сергій Лисенко, який знімав український історичний бойовик «Екс».

«​Тарілку ми не розбивали — це традиція ігрового кіно. Але при цьому ми намагалися створити максимально кінематографічну картинку, аби вона відрізнялася від усередненого телевізійного зображення. З такими творцями-операторами, як Сергій Михальчук (лауреат кінофестивалів у Берліні і Сан-Себастьяні, зняв фільми «Мамай», «Поводир», «Екс», «Дике поле») та Дмитро Санін («Тільки диво»), це цілком можливо», — розповідає Сергій Лисенко.

Оператор телесеріалу Дмитро Санін зазначає, що у знімальної команди є всі необхідні технологічні ресурси для зйомки якісного продукту:

«На мою думку, «Колапс» має амбітні плани стати найсучаснішим фільмом: як за творчим авторським підходом до теми, так і за свободою операторського департаменту, та ще й найтехнологічнішим документальним фільмом, який відповідає усім вимогам провідних міжнародних дистриб’юторів для кінотеатрів та телеекранів», — розповідає оператор Дмитро Санін.

Нагадаємо, Суспільний мовник оголосив мистецькі конкурси на створення соціального токшоу та розважальної телепередачі.

Авторка фото - Анастасія Мантач

Читайте також: