:
«Бити. Молитися. Тримати»: фільм-розслідування Суспільного обговорили з правозахисниками і депутатами

«Бити. Молитися. Тримати»: фільм-розслідування Суспільного обговорили з правозахисниками і депутатами

16 вересня 2021

У вівторок, 14 вересня, для правозахисників та представників парламенту відбувся закритий показ фільму-розслідування Суспільного «Бити. Молитися. Тримати», організований представниками українсько-швейцарського проєкту «Психічне здоров’я для України» в хабі «Освіторія». Після перегляду стрічки, в якій розповідається про знущання й смертельні випадки в закритих закладах реабілітації, правозахисники і депутати наголосили на необхідності ініціювати законодавчі зміни в Україні.

Читайте також: Найочікуваніша прем’єра осені на UA: ПЕРШИЙ — соціальне токшоу «По-людськи»

«Для нас було надзвичайно важливо, що ініціатива проведення презентації йшла від профільної організації, що опікується в тому числі проблемами алко- і наркозалежних. Бо коли робота твоєї команди вважається серед фахівців і правозахисників вартою дискусії і такою, що здатна провокувати справжні зміни — це свідчить про якість, — каже шеф-редакторка творчого об’єднання розслідувань Інна Білецька. — Ми готові долучатися до всіх дискусій щодо наших робіт. Бо працюємо для того, щоб системні проблеми, які ми викриваємо, вирішувались. Я вдячна учасникам і організаторам за високу оцінку нашої роботи. Ми сподіваємося, що на цифрових платформах фільм подивиться ще більше людей, ніж під час прем‘єри на UA: ПЕРШИЙ, яка зібрала 400-тисячну аудиторію».

До перегляду та обговорення проблеми долучилися виконавчий директор Української гельсінської спілки з прав людини Олександр Павліченко, представник Асоціації українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів Сергій Перникоза, директор Всеукраїнського об’єднання людей з наркозалежністю Олег Димарецький та виконавчий директор Експертного центру з прав людини В’ячеслав Свірець. На заході також були присутні народні депутати.

Після перегляду фільму відбулася дискусія за участі творчого колективу, який працював над стрічкою.

Зазначимо, фільм-розслідування власного виробництва «Бити. Молитися. Тримати», прем’єра якого відбулася 12 вересня на суспільному телеканалі UA: ПЕРШИЙ, подивилися понад 400 тисяч глядачів.

Нагадаємо, фільм-розслідування «Сто років ізоляції: що приховує українська психіатрія» творчого об‘єднання розслідувань Суспільного отримав спеціальну відзнаку Національного конкурсу журналістських розслідувань-2021.

Читайте також: