:
80-ті роковини від початку масових розстрілів у Бабиному Яру — ефір на UA: ПЕРШИЙ

80-ті роковини від початку масових розстрілів у Бабиному Яру — ефір на UA: ПЕРШИЙ

29 вересня 2021

У середу, 29 вересня, суспільний телеканал UA: ПЕРШИЙ покаже спецефір присвячений 80-им роковинам від початку масових розстрілів у Бабиному Яру, спецпроєкт Суспільного мовника «Голокост. Засвідчений злочин» та документальний фільм «Іспит на людяність».

О 9:45 розпочнеться спецефір «Суспільної студії»80-ті роковини від початку масових розстрілів у Бабиному Яру. У студії працюватиме Анатолій Єрема, до якого впродовж ефіру долучатимуться гості: історик, директорі Інституту вивчення Голокосту в Східній Європі Андрій Руккас, голова Українського інституту національної пам’яті Антон Дробович, один зі свідків трагедії Бабиного Яру Михайло Сідько та багато інших. Також в ефірі покажуть включення із заходів, які проходитимуть у Києві у Бабиному Яру, на Хмельниччині та в інших областях України.

О 12:00 — хвилина мовчання.

О 14:00 дивіться спецпроєкт Суспільного мовника «Голокост. Засвідчений злочин». У проєкті режисерки-документалістки Сніжани Потапчук розкриваються історії людей, які під час Другої світової війни та нацистської окупації України були дітьми. Вони вижили в гетто, стали свідками масових розстрілів, у кожного з них загинули близькі люди: брати, сестри, батьки, кохані. В кожного було єдине завдання в ці страшні роки — вижити. Зібрана у фільмі мозаїка страшних спогадів — це частини історії про виживання.

О 15:20 телеканал UA: ПЕРШИЙ покаже документальний фільм «Іспит на людяність» про часи нацистської окупації Вінниці у 1941–1944 роках. 1943-го нацисти намагалися виправдати злочини Голокосту, звинувативши так званих «єврейських агентів» НКВС у знищенні репресованих українців під час Вінницької трагедії 1937–1941 років. Крізь призму страшних подій перед глядачами постане питання — що таке людяність: звідки вона береться та чому руйнується.

Зазначимо, суспільний телеканал UA: ПЕРШИЙ традиційно показує тематичні проєкти до пам’ятних днів.

Читайте також: