:
День пам’яті жертв Голодоморів — спецефір на UA: ПЕРШИЙ

День пам’яті жертв Голодоморів — спецефір на UA: ПЕРШИЙ

26 листопада 2021

У суботу, 27 листопада, у День пам’яті жертв Голодоморів суспільний телеканал UA: ПЕРШИЙ покаже тематичні документальні проєкти власного виробництва та спеціальний ефір.

О 12:00 відбудеться хвилина мовчання.

О 15:25 розпочнеться спецефір до Дня пам’яті жертв Голодоморів. У студії працюватиме Ігор Шавро. Гостем студії онлайн стане Антон Дробович, голова Українського інституту національної пам’яті. Також до студії завітає український історик Кирило Галушко.

Читайте також: «Тиждень на Суспільному» — на UA: ПЕРШИЙ стартує підсумковий новинний проєкт

На території Національного музею Голодомору-геноциду відбудуться заходи за участі президента України Володимира Зеленського, першої леді Олени Зеленської, керівника Офісу Президента Андрія Єрмака, Голови Верховної Ради Руслана Стефанчука та прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля.

У прямому ефірі покажуть спільний молебень глав церков, що діють в Україні.

О 16:00 відбудеться хвилина мовчання та всеукраїнська акція «Запали свічку».

Також під час спецефіру заплановане включення з міста Гуків на Хмельниччині, де запалюватимуть 100 свічок для вшанування пам’яті загиблих. Саме у Гукові люди вбрід переходили річку, тікаючи на Західну Україну від голоду. Відбудеться пряме включення з Чернігова, де вшанують пам’ять загиблих біля П’ятницької церкви.

Тематичні документальні проєкти на UA: ПЕРШИЙ

О 9:40 дивіться документальний фільм «Будинок Слово», який отримав українську національну кінопремію «Золота дзиґа». У фільмі розповідається про знищення радянською владою мистецького руху 1920–30-х років у Харкові.

Об 11:10 та 15:20 у проєкті «Скільки жертв Голодомору і чи був він штучним?» спробують розібратися, скільки ж насправді людей загинуло в цій трагедії. У різні часи оголошували різні дані, а все тому, що питання кількості загиблих стало політичним інструментом: 100 тисяч, мільйон, чотири, десять чи навіть 15 мільйонів. Тож чи можна злічити всі жертви та скільки насправді людей загинуло?

Проєкт «Історія свідка Голодомору: як виживали» об 11:20 — спогади Анастасії Гулей, яка пережила Голодомор 8-річною дитиною. Вона врятувалася завдяки маминій скрині з дорогоцінними речами: срібло та спідниці обміняли на їжу. Але жінка не може забути своїх знайомих та близьких, які помирали голодною смертю поруч із нею.

Об 11:35 та 16:30 дивіться документальний проєкт суспільного «Бабусю, розкажи про Голодомор». Документальна стрічка авторок Олени Зашко та Анни Єресько розповідає про трьох жінок, котрі вижили під час Голодомору 1932–1933 років. Історії жінок розказані крізь призму спогадів їхніх нащадків. Як зазначають авторки фільму, важливо не забувати про жахливу трагедію й намагатися зберегти історичну пам’ять, передаючи з покоління в покоління розповіді про події 1930-х років.

О 12:01 та 17:10 дивіться документальний проєкт режисерки Суспільного мовника Сніжани Потапчук «Діти великого голоду». У стрічці жителі селища Оржиця на Полтавщині розкажуть і покажуть, як пережили трагедію 1930-х років, коли були дітьми. Чим вони харчувалися та де переховували їжу? Як, на перший погляд, неїстівна трава рятувала їх від смерті? Що готували їм батьки? Їхні свідчення унікальні, бо можемо дізнатися правду про жахливу трагедію Голодомору від очевидців.

О 14:50 дивіться документальну програму «Голодомор. Світ знав, але мовчав», про те, як відреагував Захід на події в Україні. Світові лідери знали про голод в Україні, адже від закордонних дипломатів, які працювали в СРСР, постійно надходила інформація. Але чому сильні світу цього закривали очі на злочин радянської влади, а фото з жертвами опублікували лише після Другої світової війни? Ці питання хвилюють і досі, а відповіді на них неоднозначні.

Зазначимо, до Дня Гідності та Свободи на UA: ПЕРШИЙ відбувся спецефір, присвячений восьмій річниці початку Революції Гідності.

Нагадаємо, Суспільне мовлення — найбільше незалежне медіа в Україні, до якого входять загальнонаціональні телеканали UA: ПЕРШИЙ та UA: КУЛЬТУРА й канали Суспільного радіо (Українське радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура), а також 24 регіональні телерадіокомпанії. Новини про Україну та регіони читайте на сайті suspilne.media. Щомісяця Суспільне дивляться, слухають і читають понад 13 млн українців.

Читайте також: