:
Концерт, документальні фільми та ексклюзивні інтерв’ю — День Конституції на Суспільному

Концерт, документальні фільми та ексклюзивні інтерв’ю — День Конституції на Суспільному

27 червня 2022

28 червня Україна відзначає одне з найбільш значущих свят нашої країни в державотворенні — День Конституції. Саме цього дня 26 років тому — у 1996 році — в Україні було ухвалено Основний Закон України. День Конституції особливо важливий для нас сьогодні, коли Україна бореться за свою державність у війні з російським агресором.

В такий особливо важливий день Суспільне Мовлення на своїх теле-, радіо- та діджитал-платформах представить низку тематичних спецпроєктів.

Телеканал Перший

Перший канал Суспільного Мовлення готує до показу під час інформаційного марафону «Єдині новини #UAразом» низку сюжетів та інтерв’ю до Дня Конституції. Зокрема історичний сюжет про те, як пройшла «Конституційна ніч» та як святкували її прийняття в 1996 році. Планується розмова з одним з авторів Конституції України Ярославом Кендзьором.

Разом з істориком Олесем Донієм обговорять важливість відзначення Дня Конституції. А з представницею Верховної Ради в Конституційному Суді України Ольгою Совгирею — про ситуацію з головою КСУ. Також команда Першого каналу Суспільного Мовлення готує сюжет про сучасну проблематику Конституції.

Телеканал Суспільне Культура

О 12:00 телеканал Суспільне Культура розпочне показ семисерійного документального серіалу «Колапс. Як українці зруйнували імперію зла» про роль українців у розпаді СРСР. Серіал демонструє таємні документи ЦРУ та КДБ, які ніколи раніше не залучалися для опису історії розпаду СРСР, свідчення учасників та свідків подій, дані американських, українських та польських політиків й істориків, які ніколи не говорили про події 1991 року.

О 21:30 в ефірі концерт Академічного хору Українського Радіо до Дня Конституції України «Зродились ми великої години» в Національному Ботанічному саду ім. М. Гришка. Частина артистів Академічного хору опинилася в зоні тимчасової окупації, іншим довелося покинути домівки; хтось займався волонтерством, хтось — пішов боронити Україну в лавах ЗСУ. Але вони нарешті знову зібралися разом — вперше від початку повномасштабної російської агресії, щоб з нагоди Дня Конституції виконати шедеври української хорової музики.

У святковому концерті звучатимуть твори композиторів Миколи Лисенка («Молитва за Україну», «Сон»), Євгена Станковича («Садок вишневий»), Лесі Дичко («Нехай повні будуть вуста наші»), Бориса Лятошинського («Тече вода в синє море»), Олени Чмут (обробка народної пісні «Коло мої хати»), Віктора Грицишина (обробка пісні «Зродились ми великої години») та Михайла Вербицького (Державний Гімн України).

Прем’єра перших двох серій документального серіалу «Спадок Терещенків» розпочнеться о 22:00. Восьмисерійний документальний серіал розповідає про чотири покоління української династії, які, здавалося, були викреслені з пам’яті народу за радянської влади назавжди.

О 22:55 глядачі зможуть побачити інтерв’ю з істориком Ярославом Грицаком у проєкті «Культурний інстинкт». За словами ведучої проєкту Софії Челяк, інтерв’ю охопило багато періодів історії України, а також розмова торкнулася того, як формувалася та формується українська нація і чи означатиме перемога України тривале завершення війни з росією.

Регіональні телеканали

28 червня до Дня Конституції України всі регіональні телеканали Суспільного між основними телепрограмами покажуть спецпроєкти команди Суспільне Хмельницький «Моє право» та «Конституція вільних» від Суспільне Тернопіль. Онлайн дивіться регіональні телеканали на сайтах філій.

«Моє право» — проєкт про те, як українці можуть реалізовувати свої права та обов’язки в умовах війни. Це історії українців з Хмельницького, Києва, Новомосковська Дніпропетровської області та Харкова. Глядачі Суспільного почують тих, хто зіткнувся зі звичайними викликами війни — перерване навчання, неможливість вчасно отримати медичну допомогу та знайти житло, бути змушеним кидати бізнес і виїжджати на безпечну територію.

Суспільне Тернопіль готує серію відео з назвою «Конституція вільних». У відео проілюстрували статті з Конституції України, які гарантують права та обов’язки громадян.

Більше про проєкти — за посиланням.

Українське Радіо

28 червня о 14:30 у програмі «На часі» говоритимуть про права та обов’язки, зазначені в Основному законі, а також про Конституційні обмеження в умовах воєнного стану. У програмі йтиметься про статті, які часто викликають суперечки, та про те, чи доведеться щось змінювати в Основному законі через Євроатлантичні кроки й прагнення України. Гість студії — експерт з конституційного права Богдан Бондаренко.

Також упродовж дня у міжпрограмних блоках на Українському Радіо звучатимуть ролики про історію та значення Конституції України.

Суспільне Новини та діджитал

До Дня Конституції журналісти Суспільне Новини записали ексклюзивне інтерв’ю зі співавтором Конституції — громадським і політичним діячем Іваном Зайцем, який поділився думками про Основний Закон України крізь призму сьогоднішніх подій.

Цього дня одночасно з телеканалом Суспільне Культура концерт Академічного хору Українського Радіо також покажуть на ютуб-каналі Суспільне Культура та фейсбук-сторінці Українського Радіо.

Окрім цього, команда діджиталу представить спеціальний відеоролик про історію створення гімну України, яке можна побачити вже завтра на фейсбук-сторінці Радіо Культури.

Нагадаємо, Суспільне Мовлення — найбільше незалежне медіа в Україні, до якого входять загальнонаціональні телеканали Перший та Суспільне Культура й канали Суспільного радіо (Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура), а також 24 регіональні телерадіокомпанії. Новини про Україну та регіони читайте на сайті suspilne.media.

Читайте також: