:
Про становлення української державності, її традиції та символи — у спецпроєктах Суспільного

Про становлення української державності, її традиції та символи — у спецпроєктах Суспільного

27 липня 2022

28 липня, у День Української Державності Суспільне Мовлення підготувало низку спецпроєктів про українську державність — її періоди становлення, понад тисячолітні державні традиції та символи. Також українцям покажуть артефакти епох та розвінчать найпоширеніші міфи української історії.

Читайте також: Богослужіння з нагоди 1034-ї річниці Хрещення Руси-України транслюватимуться на Суспільне Культура

Перший телеканал Суспільного Мовлення

У День Української Державності під час телемарафону «Єдині новини #UAразом» в слоті телеканалу Перший — з 12:00 до 18:00 — дивіться урочисте засідання Верховної Ради. Також урочистий захід транслюватиметься на всіх регіональних телеканалах Суспільного.

О 00:15 29 липня в межах телемарафону глядачам покажуть урочистий концерт до Дня Української Державності Національної опери України. Ефір нацмарафону також можна дивитися онлайн на ютуб-каналі Суспільне Новини.

Телеканал Суспільне Культура

На телеканалі Суспільне Культура 28 липня о 20:00 вийде спеціальний ефір «День Української Державності. Історія крізь музеї». Протягом двох з половиною годин ведучі Єлизавета Цареградська та Юрій Макаров проведуть глядачів через сім ключових періодів становлення української державності і висвітлять її тисячолітню традицію.

Йдеться про Русь-Україна, Руське Королівство, період перебування у складі Великого Князівства Литовського та Речі Посполитої, держави Війська Запорізького, переділу Російської й Австро-Угорської імперій та становлення УНР, радянська окупація й врешті — відновлення незалежності України.

У цьому ведучим допоможуть музеї, адже саме вони зберігають свідчення української державності: від Софії Київської до «Давнього Галича», від «Території терору» до Музею Революції Гідності.

До виробництва спецефіру «День Української Державності. Історія крізь музеї» долучилися команди Суспільного з Запорізької, Волинської, Рівненської, Львівської та Івано-Франківської областей.

Дивіться програму, створеному за підтримки Міністерства культури та інформаційної політики, о 20:00 на телеканалі Суспільне Культура та на ютуб-сторінці телеканалу.

О 22:30 28 липня на телеканалі Суспільне Культура дивіться урочистий концерт Національної опери України, присвячений Дню Української Державності. Також концерт буде доступний онлайн на ютуб-каналі Суспільне Культура.

Українське Радіо

О 14:30 на Українському Радіо — спецпроєкт Володимира Лукіна «Вічна Україна» — про те, як складалася і розвивалася українська державна традиція від часів давньої Русі і до сьогодення та про основні етапи на більш як тисячолітньому шляху державотворення.

У спецпроєкті взяли участь кандидат історичних наук, старший науковий співробітник Інституту історії НАН України Вадим Арістов, заступник голови Українського інституту національної пам’яті Володимир Тиліщак, доктор філософських наук, професор Інституту філософії НАН України імені Григорія Сковороди Євген Бистрицький.

Після ефіру запис програми буде доступний за посиланням.

Радіо Культура

На Радіо Культура стартував 15-серійний спецпроєкт про символи української державності. В центрі уваги проєкту артефакти, архітектурні споруди, книжки та музика, без яких неможливо уявити сучасну Україну.

Як символами незалежної України стали тризуб і синьо-жовтий стяг, чому такою важливою є золота скіфська пектораль та найдавніші зображення тризуба, чому під час інавгурації президента України перед ним лежить Пересопницьке Євангеліє, як були створені та набули популярності найвідоміші музичні символи української державності — про все це та багато іншого розкажуть у 15-серійному спецпроєкті Радіо Культура.

До створення спецпроєкту були залучені відомі історики, археологи та мистецтвознавці.

Слухати спецпроєкт можна з 26 до 28 липня з 16:00 до 19:00 в ефірі Радіо Культура. Перші серії вже доступні за посиланням.

Радіо Промінь

28 липня на Радіо Промінь звучатиме радіоісторія про українськи символи. З самого ранку наприкінці кожної години розповідаємо про те, з чим ідентифікують Україну в усьому світі.

Гімн України, державний прапор та тризуб, Конституція Пилипа Орлика, пісні “Молитва за Україну” і “Ой у лузі червона калина” — на хвилях Радіо Промінь слухачі дізнаються про історію появи цих символів та їхній шлях крізь століття до того, аби стати головними маркерами української національної ідентичності. Окрема серія спецпроєкту присвячена українській мові, бо саме вона є головним ідентифікатором держави та її народу.

Суспільне Мовлення — найбільше незалежне медіа в Україні, до якого входять загальнонаціональні телеканали Перший та Суспільне Культура й канали Суспільного радіо (Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура), а також 24 регіональні телерадіокомпанії. Новини про Україну та регіони читайте на сайті suspilne.media, а також в соцмережах Telegram, Facebook, Instagram, Youtube, Viber та Twitter англійською мовою для міжнародної аудиторії.

Читайте також: