:
Фільм Суспільного «Діти Великого голоду» покажуть на кінофестивалі у Празі

Фільм Суспільного «Діти Великого голоду» покажуть на кінофестивалі у Празі

10 листопада 2022

Документальний фільм «Діти Великого голоду» режисерки-документалістки Першого каналу Суспільного Мовлення Сніжани Потапчук увійшов до програми чеського фестивалю документального кіно «XX століття». Стрічку покажуть у п’ятницю, 11 листопада.

Читайте також: Суспільне та «Українська правда» розпочали співпрацю

Документальний фільм «Діти Великого голоду» відзняли на Суспільному у 2020 році. Режисерка Сніжана Потапчук відшукала людей, які дітьми вижили під час Голодомору 1932–33 років. Вони розповідають про жахи тих днів: де шукали їжу, чим узагалі харчувалися — й демонструють у фільмі, як саме готували під час голоду.

За різними підрахунками від штучно створеного голоду померли від 3,5 до 5 мільйонів людей. У селян відбирали хліб та заганяли до колгоспів. Так червона влада прирекла людей на страшну смерть.

Фестиваль документального кіно «XX століття» заснований у 2020 році як проєкт музею «Пам’ять XX століття» в Празі. Мета організаторів — створити міжнародну вітрину документального кіно, присвяченого драматичним подіям та історичним постатям минулого століття. На цьогорічному фестивалі під гаслом «Незламні та жертовні» представлені фільми з України, Чехії, Німеччини, Великої Британії, Польщі, Литви, Словаччини, Угорщини. Фестиваль триватиме з 7 по 12 листопада.

На фестивалі будуть вручені традиційні нагороди: «Творець пам’яті» — для кінематографістів, які тривалий час займаються дослідженнями недавнього минулого, та «Берегиня пам’яті» — для особистостей, незалежно від їхньої конкретної професії, які намагаються у різний спосіб зберегти історичну пам’ять.

Суспільне Мовлення — найбільше незалежне медіа в Україні, до якого входять загальнонаціональні телеканали Перший та Суспільне Культура й радіостанцій (Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура), а також 24 місцеві телерадіокомпанії. Новини про Україну та регіони читайте на сайті suspilne.media.

Читайте також: