:
Серіал Суспільного «Колапс: як українці зруйнували імперію зла» — у фінальному турі конкурсу Шевченківської премії

Серіал Суспільного «Колапс: як українці зруйнували імперію зла» — у фінальному турі конкурсу Шевченківської премії

19 січня 2023

У середу, 18 січня, відбувся другий тур конкурсу серед мистецьких творів, висунутих на здобуття Національної премії України імені Тараса Шевченка 2023 року. Комітет визначив твори, які пройшли до третього туру конкурсу, зокрема документальний серіал Суспільного «Колапс: як українці зруйнували імперію зла».

Читайте також: Олександр Зінченко: «путінська росія до 2030 року може нагадувати швейцарську конфедерацію»

Історика, автора сценарію Олександра Зінченка та режисера серіалу «Колапс: як українці зруйнували імперію зла» Сергія Лисенка Суспільне Мовлення представило на здобуття Шевченківської премії.

Семисерійний серіал розповідає про роль українців у розпаді СРСР та здобутті Україною незалежності. У серіалі представлений український погляд на глобальні події. Документальний серіал створений на замовлення і за сценарієм Суспільного Мовлення компанією «Esse Production House».

Героями серіалу стали перший президент України Леонід Кравчук, письменниця Оксана Забужко, президент Польщі в 19901995 роках Лех Валенса, журналіст і публіцист Віталій Портніков, одні з головних лобістів підтримки незалежності України в США — Надія і Роберт Макконнелл, історик, професор української історії в Гарвардському університеті Сергій Плохій та багато інших відомих особистостей.

Прем’єра серіалу відбулася до 30-ї річниці незалежності України. Дивіться всі серії онлайн.

Суспільне Мовлення — найбільше незалежне медіа в Україні, до якого входять загальнонаціональні телеканали Перший та Суспільне Культура й радіостанцій Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура, а також 24 місцеві телерадіокомпанії. Новини про Україну та регіони читайте на сайті suspilne.media.

Читайте також: