:
Різдвяна кінопрем'єра на Першому!

Різдвяна кінопрем'єра на Першому!

04 січня 2013

6 січня о 16:00 та 7 січня о 13:00 дивіться на Першому Національному прем’єру документального фільму "Різдво". Студія кіно Синодального інформаційно-просвітницького відділу УПЦ та Національна телекомпанія України презентують кінострічку українському глядачеві спеціально до Різдва Христового. 

Про що саме новий фільм, як і чому виникла ідея знімати картину про Різдво Господа нашого Ісуса Христа – розповідає режисер документальної кінострічки Олена Каретник.

Ви автор понад 60 фільмів про православних святих. А як виникла ідея знімати стрічку про Різдво?

Ідея розповідати про Різдво Христове належить продюсеру фільму протоієрею Георгію Коваленку. Втілилася вона в багатьох проектах, один із яких – фільм "Різдво".

У 2010 році в студії документального кіно Синодального інформаційно-просвітницького відділу УПЦ вже був досвід роботи над масштабною картиною, в якій християнське свято показане з різних боків. Це був документальний фільм "Пасха", який відзначений і нагородами на різних кінофестивалях, і визнанням глядачів.

Думаю, фільм "Різдво" теж усім сподобається. Глядач не буде нудьгувати. Ми створили святковий фільм, і для нього не потрібен окремий кінозал і повна тиша – його можна дивитися як за сімейною трапезою, так і під час духовної бесіди.

А про що Ваш новий фільм? Чи не стане стрічка просто якоюсь ілюстрацією до відомих з Євангелія і Переказу подій?

Цей фільм різноплановий. Ми намагалися зібрати найяскравіші Різдвяні традиції, які є у християнському світі. І прагнули показати їх так, щоб це було не тільки цікаво, але й корисно. Тобто, показати все гарне, що можна було б перейняти.

Наприклад, ми розповідаємо про створення вертепів в Італії. Ця традиція є не лише в храмах, а й обов'язково – у будинках.

Уявіть собі: задовго до святкування Різдва Христового італійська родина збирається вечорами разом і створює домашній вертеп. Дідусь склеює коробку, яка буде печерою, бабуся шиє одяг для персонажів вертепу, діти розставляють фігурки. У будинку звучать євангельські рядки. І ці дні посту проходять змістовно для всієї родини.

Ось такі епізоди глядач побачить у нашій картині. Вони підкреслюють, що Різдво Христове – це свято зі змістом, а не просто привід повеселитися. Так що у фільмі багатство традицій показано у повному обсязі.

А що стосується самої історії Різдва, то вона, звичайно, є. Але ми її піднесли так, що глядач буде настільки заінтригований – і йому навіть знадобитися ще і ще перечитати Євангеліє і коментарі до нього. Ми задаємо багато запитань і відповідаємо на них, але на деякі питання глядачам доведеться шукати відповідей самим.

Ваш фільм буде показано у свято Різдва на загальнонаціональному каналі. А якого слова про Різдво, на Ваш погляд, потребує сучасне суспільство?

Мені здається, ми повинні не соромитися всюди і голосно говорити про свою віру. Якщо ми, християни, вітаємо з Різдвом Христовим, то говоримо "Христос Народився! Славімо Його!", а не говоримо "Зимових свят". У нашому фільмі в кожному кадрі, у кожному слові звучить думка, що на Різдво можна і потрібно веселитися голосно і від душі, але дуже важливо розуміти суть свята.

Дивіться кращі тематичні документальні фільми до новорічних і різдвяних свят. Проводьте більше часу разом з Першим! 

За матеріалами порталу "Православіє України".

Перший Національний – загальнонаціональний телеканал. В ефірі з 1951 року. Є членом EBU. Технічне покриття телеканалу – 98%. З 2009 р. медіа-показники Першого Національного виросли удвічі середня частка телеканалу – 4,64% за аудиторією 18+ (червень). Генеральний директор – Єгор Бенкендорф.

Читайте також: