:
Тімур Мірошниченко – український Террі Уоган

Тімур Мірошниченко – український Террі Уоган

29 квітня 2013

"Якщо хтось із наших артистів виграє доросле "Євробачення", тоді я, можливо, стану першим в історії європейським ведучим, котрий провів дитячий і дорослий конкурси", – таємниці бек-раунду наймасштабнішого пісенного конкурсу Європи розкрив шоумен українського "Євробачення" Тімур Мірошниченко.

Тімура Мірошниченка можна сміливо називати символом "Євробачення" на Першому Національному, адже він із конкурсом з далекого 2005 року, коли вперше став резервним коментатором 50-го "Євробачення". Тоді Тімур в ефір так і не потрапив, але його помітили і в тому ж році запросили коментувати "Дитяче Євробачення–2005". З того часу і дитячі, і дорослі пісенні конкурси Євробачення на Першому Національному "говорять" голосом Тімура Мірошниченка.

Найяскравішим спогадом дебюту Мірошніченка стала переможниця тогорічного конкурсу білоруська виконавиця Ксенія Сітнік. Ведучий зізнається, що мало не плакав, коли дивився виступ цієї милої 11-річної дівчинки з кісками, оскільки пісня була дуже душевною і теплою. За 5 років, коли Тімур побачив Ксенію знову, вона перетворилася на таку собі білоруську Періс Хілтон.

Усю інформацію для "Євробачення" Тімур збирає власноруч, часто використовує сайт свого знайомого з Росії, шаленого фаната "Євробачення", який із командою однодумців робить репортажі з конкурсу власним коштом. На цьому аматорському сайті, за словами ведучого, він знаходить найбільше корисної інформації.

На "Євробаченні" у кожного коментатора є своя кабінка, як правило, без кондиціонера і належної вентиляції, там безліч техніки і два монітори. Але буває й так, що кабінка схожа на міні-квартиру з кухнею, душем, туалетом, як було в Дюссельдорфі. Іноді доводиться провести в кабінці близько чотирьох годин (саме стільки триває фінал). На переконання Тімура, "Євробачення" завжди йде в ногу з прогресом, а іноді навіть і обганяє його. Наприклад, саме на цьому конкурсі вперше з’явилася камера-павук. Чимало на "Євробаченні" залежить від думки дизайнера сцени: наприклад, московська сцена була найрухливіша – там все світилося і крутилося, але захопливо живим майданчик здавався все ж у Баку.

"Майже ніколи неможливо передбачити, яка саме пісня виграє, але якщо трохи проаналізувати, то зараз знову передкризовий час, і зовсім не хочеться сумувати. Греція, Іспанія та інші країни потерпають від страйків, тобто в житті поганого і так багато, тому сумувати ще й на святі пісні не хочеться", – стверджує ведучий. Тімур згадує кризовий 2009, коли хотілося чогось легкого, казки і дива. Саме тоді переміг Олександр Рибак із піснею "Fairytale". З особистих спостережень коментатор робить висновок, що вік на "Євробаченні" не має значення, головне, щоб у виконавця була харизма і позитивна енергетика. Як приклад згадує переможницю 2010 року Лєну Майєр, яку до конкурсу знали тільки в Німеччині, а після "Євробачення" вона стала зіркою, і її диски продаються мільйонними тиражами".

Щодо кумирів-колег, то Мірошниченко високо оцінює роботу Террі Уогана, британського коментатора "Євробачення", який уже 30 років працює на конкурсі і зумів перетворити його на власне шоу. Британці навіть жартома називають "Євробачення" Terryvision (Террібачення), і більшість із них дивиться конкурс, аби послухати Террі. Тімур не впевнений, що хоче присвятити 30 років "Євробаченню", але до 30 конкурсів дійти точно можна. Ведучий мріє в майбутньому вийти з коментаторської кабіни і провести доросле "Євробачення" (дитяче 2009-го в Києві він вже має в арсеналі): "для цього потрібно небагато – щоб хтось із українців повторив успіх Руслани".

Тімур Мірошниченко вважає, що "Євробачення" вже давно переросло з пісенного конкурсу на щось більше: "Це як фестиваль всеєвропейської дружби або чемпіонат Європи зі співу. "Євробачення" – завжди яскраве шоу з використанням останніх технічних новинок. Мені здається, що для вечірнього телеперегляду у дружньому чи родинному колі немає нічого кращого! Особливо цього року, коли більшість оглядачів і букмекерів пророкують Україні дуже хороший результат!"

Не пропустіть 14, 16 та 18 травня о 22:00 тільки на Першому Національному прямі трансляції "Євробачення" з Мальме. Підтримаємо Україну разом з Першим!

Перший Національний – загальнонаціональний телеканал. В ефірі з 1951 року. Є членом EBU. Технічне покриття телеканалу – 98%. З 2010 р. медіа-показники Першого Національного виросли удвічі середня частка телеканалу – 3,85% за аудиторією 18+ (2013 р.). Т.в.о. генерального директора НТКУ - Олександр Пантелеймонов.

Читайте також: