Фоззі з ТНМК: "Часи "веселі", але ми будемо грати, поки грається" - UA: Перший
:
Фоззі з ТНМК:

Фоззі з ТНМК: "Часи "веселі", але ми будемо грати, поки грається"

01 квітня 2015

Такого не чекають від академічного оркестру, з цим не асоціюють хіп-хоп… Фільм-концерт "Симфо хіп-хоп" гурту Танок На Майдані Конго та Молодіжного академічного симфонічного оркестру "Слобожанський" у неділю, 5 квітня, о 19:15 покаже Перший Національний.

Музиканти не підкорилися правилам, а змінили їх за своїм смаком – півтори години звучатимуть аранжування на відомі "Гранули", "Мушу йти", "Забув", а також пісні з останнього альбому ТНМК "Дзеркало". Фрагменти виконання поєднані з коментарями учасників і друзів гурту, які розкриють таємниці створення концерту та його відеоверсії.

Про фільм, знятий за першим київським концертом та сприйняття, якого не дає студійний запис музики, в інтерв’ю розповів один із фронтменів гурту ТНМК Олександр (Фоззі) Сидоренко.

Як виникла ідея поєднати звучання хіп-хопу й симфонічного оркестру?

Під час одного з турів Фаготу зателефонував його колишній викладач, а нині народний артист України Гаррі Артушевич Абаджян. Він запропонував зіграти спільний концерт ТНМК із оркестром "Слобожанський". Фагот погодився. Ми почали готуватися. За 19 років до репетицій цього концерту в тому ж залі Харківського національного університету мистецтв ім. І. Котляревського записував свій перший альбом гурт ТНМК. Через 19 років повернутися в цей зал, і знову з музичними інструментами підійматися по сходах… Доля іноді завертає такі кола. Харківський гурт, харківський оркестр і, зрозуміло, що прем’єра теж мала відбутися у Харкові. 29 березня 2013 року ми зіграли перший концерт…

Легко погодилися на такий експеримент?

Я спочатку був проти, бо мені здавалося, що концерт із симфонічним оркестром – це щось схоже на "сьогодні в нашому ДК гурт "Скорпіонз" зіграє всі свої мєдлякі в ре мінорі за допомогою скрипок". Мені здавалося, що це якось попсово. Потім уже почали працювати над проектом, і я зрозумів, що помилявся. Коли гарний молодий оркестр грає цікаве аранжування навіть знайомої пісні, навіть пісні, гармонію до якої я написав 20 років тому на базарі, коли в мене нічого не продавалося. Я був шокований тим, як усе це звучить у виконанні оркестру.

Як відбирали пісні, на які робити аранжування?

Пісні обирав диригент першого в Україні професійного Молодіжного академічного симфонічного оркестру "Слобожанський" Юрій Яковенко. Він займався оркеструванням і впорався, вважаю, блискуче. Його вибір був несподіваним. Юра обрав пісні, які ми не грали раніше. Там були треки давніх часів, і я одразу на репетиції просто з телефону залазив на піратські сайти і скачував їх, щоб послухати. Якщо б ми з гуртом ТНМК обирали пісні, програма десь наполовину була б іншою.

Чи були пісні, написані саме для проекту зі "Слобожанським"?

Прем’єра пісні "Там, де ти тепер" відбулася саме в симфонічній програмі. Потім вже ми зробили звичайну версію, яка увійшла до альбому "Дзеркало".

Чому саме київський концерт 2013 року вирішили представити фільмом?

Так сталося, що концертів було три, і всі три ми знімали й записували. Найкращим вийшов перший – київський концерт, от його і випустили. Можливо, між іншим, що ми згодом додамо до цього фільму деякі бонуси.

Чому обрали формат поєднання фрагментів концерту з коментарями учасників і друзів гурту у відео?

Бо я не люблю конферанс між піснями. А коротенькі вставки свідків і причетних додають ритму і "живинки". Схема проста, але оптимальна, як на мій погляд.

Плануєте зробити виступи з оркестром регулярними?

Хотілося б. Симфонічний концерт – річ витратна. Але нам дуже сподобалося, тож, сподіваюся, все ще буде. Тим більше, що є пісні з цієї програми, які ми ще не грали.

Під час концерту-презентації "Дзеркала" ви збирали гроші для волонтерського проекту Сергія Притули. Що вдалося купити для спецпризначинців і бригади ВДВ?

22 комплекти теплого одягу – бушлати і т.д. "Впали" Сергію Притулі на хвіст, відвезли, трохи їм там пограли…

Ви довго працювали над піснею "Хобіт", а все, що треба було, щоб завершити – війна і ворог біля воріт. Що, окрім поточних подій, стимулює писати нові тексти?

Появу тексту стимулює ідея – про що і як. Потім хочеться довести до фінального результату, а після – написати ще.

Минулого року ви відсвяткували 25 років з появи гурту "Новые дома". Що із запланованого ще не вдалося втілити?

Головне – що нам вдалося протриматися разом довгий час. Із втратами, але протриматися. Часи "веселі", але нам подобається те, що ми робимо, ми будемо грати, поки грається.

Читайте також: