:
UA: Суспільне мовлення

UA: Суспільне мовлення

07 квітня 2015

Відтепер в Україні є власний суспільний мовник. Сьогодні, 7 квітня, відбулася презентація нового виду ЗМІ, яке працюватиме за європейськими стандартами й орієнтуватиметься на інтереси та запити суспільства, буде непідвладним впливу політиків, держустанов чи бізнес-структур.

На очах у всієї країни Президент Петро Порошенко підписав проект закону № 1357 "Про внесення змін до деяких законів України щодо Суспільного телебачення і радіомовлення України", після чого безпосередньо у прямому ефірі було змінено логотип Першого Національного на логотип суспільного мовника.

"Чи можливе європейське майбутнє України без свободи і демократії? Неможливе. А чи можливі свобода й демократія без свободи слова? Теж неможливі. Але влада завжди хотіла контролювати медіапростір і вважала, що підписати закон про Суспільне мовлення – це все одно, що випустити джина з пляшки. Ні, це та ціна, яку влада має платити за демократію. Мені згадуються слова, які приписують Вольтеру: "Я ненавиджу все, що ви кажете, але я віддам життя за те, щоб ви мали право це робити". Україна чекала на суспільне мовлення 23 роки. І зараз ми починаємо дуже цікаву, обнадійливу дорогу від Першого Національного до ВВС", – зауважив Президент України Петро Порошенко.

Під час презентації генеральний директор Національної телекомпанії України Зураб Аласанія розповів, яким буде новий український суспільний мовник: "Суспільне мовлення планує бути з вами завжди і всюди – там, де ви цього захочете, коли ви цього захочете, і на тому, на чому вам буде зручно слухати й дивитися. Такий концепт і складний, і простий водночас. Складний він, бо кожен мовник обирає собі аудиторію і мовить для неї. Суспільне мовлення вибирає собі всю країну. Попереду у нас величезна робота. Планку, яку озвучили перші особи держави – стати українським ВВС чи CNN – ми візьмемо згодом, але колись потрібно починати. І починаємо ми сьогодні".

Висловити свою підтримку і порадіти за українців, які відсьогодні матимуть свій суспільний мовник, прийшли і представники європейських інституцій, зокрема Посол, голова Офісу Ради Європи в Україні Владімір Рістовскі, виконувач обов’язків голови Представництва Європейського Союзу в Україні Томас Фреллесен, радник та директор програми технічної допомоги Посольства Канади Стівен Поттер.

"Прийняття закону про суспільне мовлення відображає прихильність української влади до спільних цінностей європейської сім’ї народів і готовність виконувати належним чином прийняті міжнародні стандарти. Користуючись нагодою, я висловлюю свою глибоку вдячність Прем’єр-міністру і членам Парламенту, Президенту Порошенко і всім тим, хто покладався на експертизу і пропозиції Ради Європи у процесі прийняття рішень щодо цього закону, який через донесення об’єктивної і збалансованої інформації сприятиме зростанню інтересу пересічних українців до державних справ. Хочу наголосити, що це лише перший крок. У новому плані дій, який нещодавно був представлений Генеральним Секретарем Ради Європи в Україні, одним з ключових пріоритетів є розвиток суспільного мовлення. Тому ми продовжимо приділяти значну увагу питанню реалізації реформ, які впроваджуються в Україні", – зазначив Посол, голова Офісу Ради Європи в Україні Владімір Рістовскі.

Телемостом з Америки привітала Україну з перетворенням державного телерадіомовлення на суспільне і журналістка "Голосу Америки" Мирослава Гонгадзе: "Вітаю колег із новим починанням. Створення суспільного мовлення, сподіваюся, стане новою сторінкою у розвитку медіа в Україні. Сьогодні, коли країна у війні і в економічній кризі, їй як ніколи потрібні відповідальні й інтелектуальні медіа. Потрібен ресурс, якому можна довіряти. Сьогодні нам треба повернути довіру до журналістики. Наша професійна відповідальність нині – давати українцям правдиву, перевірену і виважену інформацію, щоб суспільство могло робити усвідомлений вибір. Я і мої колеги з "Голосу Америки", Міжнародної мовної корпорації США й Американського громадського телебачення плануємо допомагати у перетворенні державного мовника на справді суспільний ресурс – незалежний від держави і відповідальний перед глядачем. Вже цього року ви побачите більше спільних телевізійних проектів. В одному з них я спробую говорити про Україну та її майбутнє з людьми, які впливають на вирішення і творення цього майбутнього. Сьогоднішня команда суспільного – це люди, які дивляться вперед, не бояться відповідальності й відкриті до змін. Це саме те, чого сьогодні потребує суспільство. Нова Україна потребує нових медіа і з суспільним ми маємо шанс наблизити ту нову Україну, яку ми так важко виборюємо".

Також під час заходу було презентовано новий сайт телеканалу і проекти, що вже незабаром з’являться в ефірі суспільного мовника. Серед нових програм – "Дебати PRO", "Подорожні" з Ольгою Герасим’юк, серіал "5 баксів.net". Окрім того, гостям заходу було представлено програми, які вже встигли завоювати велику кількість прихильників – "Утеодин" з Майклом Щуром, "Зроблено в Європі", "Війна і мир" тощо.

Тож будуймо суспільне разом!

Повний відеозапис презентації:

Захід організовано за підтримки спільної програми Європейського Союзу та Ради Європи "Зміцнення інформаційного суспільства в Україні".

Читайте також: