Соліст гурту BAHROMA Роман Бахарєв: "Музикою займаються люди, які у неї закохалися" - UA: Перший
:
Соліст гурту BAHROMA Роман Бахарєв:

Соліст гурту BAHROMA Роман Бахарєв: "Музикою займаються люди, які у неї закохалися"

29 травня 2015

У теперішній час напливу нової української музики, кожен гурт намагається втримати хвилю і не втратити свій курс. А гурту BAHROMA вдається ще й невтомно дивувати виходами нових яскравих альбомів. Індивідуальною інтонацією та оригінальними аранжуваннями музиканти передають своє злагоджене звучання. Їм уже підспівують хором зали по всій Україні, а тепер і глядачі UΛ:Перший зможуть отримати насолоду від прослуховування їхніх пісень.

Концерт "Альтернативна музика на Першому. BAHROMA" вийде в ефірі цієї неділі, 31 травня, о 22:15.

"Стенографія почуттів та емоцій", "вдале поєднання епігонства і драйву" – так говорять про пісні BAHROMA, а про групову гру, закоханість у музику, немузичні захоплення та новий міні-альбом розповів в інтерв’ю соліст гурту Роман Бахарєв:

Перший сингл нового альбому "ИПИ" ми випустили ще у жовтні минулого року, якщо я не помиляюся. Ця пісня називається "Пока-пора". Відтоді працювали у студії, поєднуючи гастролі гуртів BAHROMA і Океан Ельзи, тому що саунд-продюсером альбому виступив клавішник і аранжувальник ОЕ – Мілош Єліч. Ми повинні були узгоджувати наші графіки, тому, якщо випадало кілька вільних днів, проводили їх у студії. Відповідно, записали доволі велику кількість матеріалу. Але коми ми його відслухали, зрозуміли, що він доволі різний. І от буквально минулого тижня випустили наш міні-альбом. На його обкладинці зображена паперова акула-орігамі. В альбом увійшло 5 пісень: титульна пісня – "На глубине", на яку ми знімаємо кліп, україномовна пісня "Мета", ще "Карта мира", котра, мабуть, найбільш актуальна зараз. Також там є пісня "Магнит" і згадана вже "Пока-пора".

Назва альбому "ИПИ" – інтригує. Що вона означає?

Тут немає абсолютно ніякої таємниці. Все просто. У музичному світі випускається сингл, EP (звучить як "іпі"), тобто extended play – скорочений альбом, або "лонг плей" (long play), LP – це повноцінний альбом. Просто багато людей у нас не знають, що таке EP. Тому ми переклали, і воно так склалося у назві, як орігамі на обкладинці альбому. Акула-орігамі, як незаряджена рушниця – хоч раз на рік, але вистрелить. Так само і тут – вона добра, паперова, але може і вкусити.

Яку концепцію ви вкладали у новий альбом?

Спершу ми хотіли випустити "лонг плей", 13 пісень, але вирішили відкласти це на осінь. Восени у нас вийде повноцінний альбом, а "ИПИ", можна сказати – проміжний. Осінній реліз буде більш гітарним і трохи важчим за змістом, набагато більше готуємо електронних звуків, синтезованих, котрі ми самостійно створювали у студії.

Ви самі пишете музику і тексти пісень?

Так. Зараз у нас – групова гра. Ми всі разом аранжували пісні для альбому "ИПИ" і цілковито працювали над ними, не залучаючи до роботи інших артистів. Над записом працював гурт, а клавішні партії грав Мілош Єліч. Є кілька пісень, музику до яких написав не я, а музиканти гурту, наприклад, мелодію "На глубине" придумав наш гітарист Діма Крузов.

Для Вас як автора, музика – це тільки самореалізація чи маєте більшу мету – змінювати світ, наприклад?

У це хотілося б вірити. Добре, якщо у нас вийде хоч якось вплинути на світ… Так чи інакше музикою займаються люди, які колись давним-давно в неї закохалися, і тепер вона їх не відпускає. Напевно, ми це робимо у першу чергу для себе, не думаючи, як це вплине на інших. І якщо нам подобається, то і резонанс серед слухачів буде – а це значить, що ми на правильному шляху.

Яка музика впливає на Вас і звучить із Ваших навушників?

Це може бути темою окремої розмови. Напевно, "за службовим обов’язком" чи, у першу чергу, від любові до музики, я можу себе назвати меломаном. Повертаюся часто до того, що мене колись дуже сильно зачіпало – це старі гурти 70-х років, але також я слідкую за новими тенденціями, які з’являються у музичній індустрії. Наприклад, тільки у Великій Британії щоденно випускається кілька десятків альбомів. Все дуже важко переслухати, але я б із задоволенням – от Rоisіn Murphy нещодавно випустила альбом, також зібралися знову хлопці, які колись взірвали увесь світ, Blur називаються.

У підтримку нового альбому BAHROMA має концерти по Україні. А за час існування гурту були виступи, які запам’яталися найбільше?

Хочеться завжди згадувати хороші концерти, вдалі. От у нас на днях була презентація "ИПИ" в одному зі столичних клубів, усе вдалося дійсно дуже круто. Ми з хлопцями зігрались і відчуваємо себе зараз просто як риба в воді, один з одним нам дуже комфортно. Це був хороший концерт, і прийшло дуже багато людей, які співали просто всі хором, що, звісно ж, приємно вразило. Вони з кожним разом все голосніше і голосніше, все більше й більше співають!

А курйозні моменти були?

Їх і справді дуже багато. Але останнім часом дуже часто прилітає на сцену білизна. Це правда. До речі, з бахромою теж. Якось на концерті, не в Києві, правда, але прилітала із бахромою, просто в обличчя.

На які експерименти готовий гурт у майбутньому? З ким хотіли б разом виступити?

Ми записали дуетну пісню з Женею Галичем – це гурт O.Torvald. Її можна буде почути уже в повноцінній пластинці восени. А загалом – ми відкриті для якихось нових цікавих експериментів і навіть дуетів – чому б ні. Але поки що плануємо тільки записувати свої пісні і якось реалізовувати їх. Будуть пропозиції щодо дуетів – ми їх розглянемо. Тим паче, якщо вони будуть цікавими.

Останнім часом багато говорять про стрімкий розвиток молодих українських гуртів. А чи змінилися вимоги до BAHROMA від слухачів?

Я думаю, оскільки слухачі приходять на наші концерти, вони чують те, чого очікують і те, що хотіли б почути. А щодо нової української музики – абсолютно згодний, оскільки зараз її дійсно дуже багато. Очевидно, в’їзд зарубіжних артистів дуже скоротився, це посприяло тому, що на концерти українських музикантів почало ходити більше людей. Я сам помітив, нас із хлопцями тепер кличуть в західну Україну. Ми збираємо там повні зали, чого раніше з нами не відбувалося – це дійсно дуже круто. Мене дуже радує! Також з’являються групи, які ростуть просто як гриби після дощу. Вони цікаві, прагнуть бути кращими – як на перегонах. А коли хтось тебе підстьобує, ти стараєшся працювати як можна більше і краще.

На ваш погляд, серед такої кількості музикантів BAHROMA уже зайняла свою нішу чи ви ще у пошуку?

Ми її зайняли і зараз намагаємося закріпитися у цій ніші. Ми ідентифікуємо себе з поп-роком у виконанні, але так чи інакше ми граємо гітарну музику. Хотілося б вірити в те, що ми граємо рок. В запису у нас звучить, звісно ж, доволі все спокійно, "вилизано" навіть, тому що ми багато часу витрачаємо у студії, аби досягнути якогось максимально простого і якісного звуку. Але на концертах ми роздаємо рок стовідсотковий!

Закріпитися у своїй ніші може допомогти показ на телебаченні…

Я думаю, що зможуть побачити і дізнатися про нас люди, які до цього ще не чули про BAHROMA. Дуже хочеться, щоб їм сподобалося те, як ми граємо, і те, що ми несемо. І взагалі, нас покажуть по телеку – це ж круто! :-)

А поза сценою – що вас захоплює?

Дуже багато речей, насправді. Я ходжу на концерти інших музикантів. Катаюся на велосипеді, дуже люблю їздити по Києву на велику! Також я із друзями збираюся, і на вихідних ми влаштовуємо якісь виходи просто у місто, проходимо десятки кілометрів пішки. І звісно ж, мені подобається подорожувати. Чи не всі гроші, які я заробляю, якщо мені вдається їх відкладати, витрачаю на подорожі.

Фото http://bahroma.net

Читайте також: