:
Ексклюзивне інтерв’ю міністра економіки України Айвараса Абромавичуса дивіться на UΛ:Першому

Ексклюзивне інтерв’ю міністра економіки України Айвараса Абромавичуса дивіться на UΛ:Першому

05 серпня 2015

Ексклюзивне інтерв’ю міністра економічного розвитку і торгівлі України Айвараса Абромавичуса з журналістом і ведучим програми "Перша шпальта" Олегом Гавришем UΛ:Перший покаже у четвер, 6 серпня, о 22:15.

Міністерство економічного розвитку і торгівлі України позиціонує себе як найбільш реформаторське в нинішній українській владі. На роботу у відомстві не беруть нікого, хто був до Майдану на державній службі, роблячи ставку на українців із західною освітою та досвідом роботи у західних компаніях. Попри це, діяльність міністерства й роботу самого Айвараса Абромавичуса оцінюють по-різному. Найчастішим закидом у бік міністра є відсутність видимих реформ, яких економіка країни потребує уже сьогодні.

За 70 років комунізму і 25 років "реформ в нікуди" Україна витримала сто років неправильного управління економікою. Як тепер виходити із ситуації? Про створення та втілення першої стратегії економічного розвитку держави, способи залучення іноземних експертів, застосування закордонного досвіду та виведення у публічний простір діяльності міністерств Олег Гавриш та Айварас Абромавичус говоритимуть в інтерв’ю.

Україна як держава в ранній стадії розвитку зі слабкими інститутами управління і завищеною у суспільстві толерантністю до корупції не може бути ефективним керівником державною власністю. Що потрібно, аби зменшити роль держави в економіці? Айварас Абромавичус має своє бачення першорядних завдань: "Ми ставимо собі ціль: процвітання країни і високий рівень доходу населення. Для їхнього втілення потрібен стабільний ріст економіки. Що треба, аби його досягти? Ми дослідили досвід інших країн і зробили висновок, що нам серйозно не вистачає економічних свобод. Бізнесу потрібно дозволяти дихати, щоб він розвивався. І тому ми вирішили визначитися раз і назавжди з п’ятьма принципами, на яких повинен базуватися розвиток української економіки".

Про які принципи йде мова, а також про те, як повинна працювати економічно ефективна держава та які пропозиції уже були зроблені для швидких реформ міністр економічного розвитку і торгівлі України Айварас Абромавичус розкаже в інтерв’ю. Не пропустіть на UΛ:Першому!

А поки можете переглянути уривок з інтерв’ю Айвараса Абромавичуса, який вийшов у "Першій шпальті":

Читайте також: