Кількість фіналістів нацвідбору на Дитяче Євробачення-2015 змінилася - UA: Перший
:
Кількість фіналістів нацвідбору на Дитяче Євробачення-2015 змінилася

Кількість фіналістів нацвідбору на Дитяче Євробачення-2015 змінилася

10 серпня 2015

За право представляти Україну на Дитячому Євробаченні-2015 під час фіналу національного відбору позмагаються 14 конкурсантів, а не 15, як було заявлено раніше. Річ у тім, що Національна телекомпанія України змушена відмовити в участі у фіналі нацвідбору Аліні Олександрівні Валуйській – через порушення правил конкурсу*.

Журі національного відбору, до якого увійшли продюсер і композитор Михайло Некрасов, актриса й режисер Руслана Писанка, хореограф Анжела Копотя та співачка Анастасія Петрик, прослухавши конкурсну композицію Аліни Валуйської, виявили порушення авторських прав. Композиція "Дякую, Боже, за п’ятницю" (T.G.I.F – Thank God it’s Friday), авторами якої у заявці вказано Pretty Lights та Анна Ваха, не є оригінальною оскільки музика пісні співпадає з музикою композиції – "So Bright feat. Eligh" авторства Pretty Lights з альбому 2013 року "A color Map of the Sun".

НТКУ як організатор конкурсу та журі нацвідбору не отримали підтвердження участі Валуйської Аліни Олександрівни у створені конкурсної пісні та документального підтвердження про отримання прав на використання музики від її автора Pretty Lights. Тож у зв’язку з цим виконавиця не зможе продовжити боротьбу у фіналі національного відбору на Дитяче Євробачення-2015.

*Порушено пункти з розділу 5 "Вимоги до конкурсних пісень та виконання" Положення про Національний відбір на участь у Дитячому пісенному конкурсі Євробачення-2015, а саме:

П. 5.1. Пісня не повинна комерційно видаватися, публікуватися або виконуватися публічно (слова чи музика) до 1 травня 2015 року: тобто, конкурсна Пісня як об’єкт авторського права не повинна бути розповсюдженою (оприлюдненою) за допомогою інтернету, а також на будь-яких носіях (аудіокасети, CD, DVD тощо) продажем або іншим засобом передачі прав, розповсюджена публічним сповіщенням у теле- чи радіоефірі або виконана публічно.

П. 5.2 Обов’язковою умовою участі в Конкурсі є надання НТКУ Учасниками Конкурсу (їхніми батьками або опікунами) письмового підтвердження, що:

  • пісня, яка виконуватиметься, є оригінальною, до вищезгаданого часу не видавалася комерційно, не публікувалася та не виконувалася публічно;
  • дитина-виконавець є єдиним власником або співвласником прав на пісню (автор, співавтор).

Прочитати правила національного відбору на Дитяче Євробачення-2015 повністю можна у Положенні про Національний відбір на участь у Дитячому пісенному конкурсі Євробачення-2015.

Читайте також: