:
Конкурс на здобуття ADAMI Media Prize стартував!

Конкурс на здобуття ADAMI Media Prize стартував!

09 вересня 2015

Конкурс на здобуття ADAMI Media Prize стартував. Про початок конкурсу оголосили на презентації нагороди для українських журналістів 8 вересня у Києві.

ADAMI Media Prize – це нагорода за аудіо-, відео- та інтернет-проекти, створена, щоб привернути увагу журналістів і працівників засобів масової інформації у країнах Східного партнерства до міграції, інтеграції та культурного розмаїття. "Назва проекту ADAMI така, тому що "адаміані" грузинською – значить "людина", турецькою "адамі" – це також "людина", і ми всі знаємо, що Адам був першою людиною. І сам проект – про людей", – розповів директор премії Штефан Тольц.

Для участі в конкурсі приймають фільми, теле- та інтернет-програми про ідею мирного співжиття людей, які належать до різних національностей, етнічних груп, релігій чи культур. Нагороди присуджуватимуться переможцям у шести номінаціях:

  • за розважальний формат (ігровий контент);
  • за інформаційний формат (документальне відео);
  • за новини та короткометражну документальну продукцію;
  • за молодіжний проект;
  • за інтернет-сайт;
  • за інтернет-відео.

Основна ідея конкурсу – привернути увагу журналістів і загалом глядацької аудиторії до проблем міграції, біженства, культурного співіснування. Тож акцентом у тематиці всіх форматів робіт буде історія людей, які пережили різні історії, пов’язані зі втратою дому чи звиканням до нового життя. І не обов’язково це повинні бути трагічні історії, адже попри все, співіснування й взаємодія культур – можливі.

"В Україні живуть представники близько 130 національностей і як ніколи протягом останніх півтора року ця тема дуже й дуже актуальна, – сказав генеральний директор Національної телекомпанії України Зураб Аласанія. – Попри те, що я генеральний директор, врешті лишився й журналістом, тому знаю, як важлива для журналістів і творчих людей загалом правильна мотивація. У мовника, який стає суспільним не було жодних сумнівів про те, що це є наша премія. Мультикультуралізм – одна з базових цінностей суспільного. Це непроста тема, вона дуже відрізняється від того, що ми маємо протягом останніх років в Україні – я маю на увазі або "зрада", або "перемога". Не так! Набагато складніше. Я дуже сподіваюся, що всі журналістські роботи будуть саме про це. Останнім часом українські ЗМІ продемонстрували, що вони можуть зробити як "жах", так і "диво". Сподіваюся, що ця премія – це про диво".

Медіа-конкурс не отримує належного відгуку, якщо його тема не є актуальною для життя країнах, де його оголошують. "Терпимість і культурне розмаїття – це ті цінності, які вкарбувалися у життя України. І це розмаїття має відображатися у ЗМІ, адже вони самі є активною суспільною силою. Отже посольство Федеративної республіки Німеччина підтримує створення суспільного телебачення в Україні. Із власного досвіду можемо сказати, що створення суспільного у Німеччині після Другої світової війни дало можливість забезпечити існування багатоманітності думок. Телебачення ж не чорно-біле, а кольорове", – вважає керівник з питань преси та медіа посольства Федеративної республіки Німеччина в Україні Маттіас Конрад.

Символом медіа-призу в Україні організатори конкурсу обрали співачку Джамалу. "Я тут для того, щоб підтримати своїх. Що я маю на увазі, коли кажу про своїх? Це люди, які переживали різні історії у своєму житті. Можливо, моя історія не така драматична. Але я відчувала й іноді відчуваю нетолерантне ставлення до себе. Це очікувано, тому я стараюся "вбивати" людей добротою. Ще одна причина, чому я тут – такі нагороди сприяють мирному співіснуванню різних культур, традицій, релігій та національностей", – розповіла співачка.

За умовами конкурсу, свої роботи охочі можуть надсилати до 25 жовтня 2015 року, після чого у Національній телекомпанії України 8-17 відбудеться журі-сесія, де переглянуть роботи конкурсантів. Найкращі з них будуть номіновані й транслюватимуться на гала-показі з грузинської столиці Тбілісі 10 грудня.

Читайте також: