Десять українських ЗМІ включно з UΛ:Перший готують телемарафон "Кримське питання" - UA: Перший
:
Десять українських ЗМІ включно з UΛ:Перший готують телемарафон

Десять українських ЗМІ включно з UΛ:Перший готують телемарафон "Кримське питання"

25 лютого 2016

Один із найбільших мітингів на підтримку єдності України відбувся 26 лютого 2014 року у Сімферополі. У ньому взяли участь кримські татари та проукраїнські активісти, з одного боку, і прихильники проросійської партії "Русское Единство" – з іншого. Після анексії півострову, за участь у зібранні було заарештовано семеро людей. У Сімферопольському СІЗО й досі продовжують утримувати трьох кримських татар.

Спільний проект "Кримське питання" 26 лютого – до Дня кримського спротиву російській окупації – готують десять українських засобів масової інформації. Телемарафон стартує в ефірі UΛ:Перший о 19:00. Стежити за трансляцією можна буде також на телеканалах Hromadske.tv, ATR, Чорноморська телерадіокомпанія, на Радіо Свобода в рамках проекту "Крим. Реалії", а ще – на сайтах "Української правди", Центру журналістських розслідувань, інформаційного агентства QHA ("Агентство "Кримські новини"), "Голосі Криму" та на Громадському Радіо.

З якими проблемами стикаються понад два мільйони громадян України, які залишилися в окупованому Криму? Що робить держава задля повернення Криму і як підтримує українців в окупації? Які уроки повинна винести Україна, щоб уникнути аналогічної з Кримом ситуації в інших регіонах держави? Відповіді на ці питання шукатимуть відомі громадські активісти, журналісти, експерти, політологи, чиновники під час телемарафону, присвяченому питанню окупації Криму.

У студії проекту "Кримське питання" працюватимуть: ведучий програми "Дебати PRO" на UΛ:Перший Роман Вибрановський, ведучий програми "Громадське. Крим" Сергій Мокрушин, журналіст, керівник телепроекту "Крим. Реалії" на Радіо Свобода Олександр Янковський і журналіст телеканалу ATR Осман Пашаєв.

Спецпроект "Кримське питання" проходитиме вже вдруге. Цього разу до проекту долучились вже десять українських медіа. Співведучий проекту Роман Вибрановський говорить, що учасники проекту мають на меті залучити якомога більше людей і озвучити якомога більше тем. Адже чим більше інформація розійдеться по Україні, тим кращих результатів вдасться досягти в інформуванні й нагадуванні, що Крим – це Україна. "Я думаю, що результати першого телемарафону, який відбувся 2 грудня минулого року, і другого, що стартує 26 лютого, мають бути дуже прості: ми повинні постійно одне одному нагадувати: у нас проблема не тільки Донецька і Луганська, а й Криму. Це три частини України, які поки непідконтрольні Україні. І якщо у Криму не стріляють – це не означає, що треба забувати про півострів. Мене більш за все цікавить внутрішньополітична ситуація в Україні, а саме – що робить держава, щоб повернути Крим", – зазначає Роман Вибрановський.

(Ведучий UΛ:Перший Роман Вибрановський)

Співведучий проекту "Кримське питання" і ведучий програми "Громадське. Крим" Сергій Мокрушин вважає, що, незважаючи на внутрішньополітичні процеси в нашій державі і політичну кризу, українці мусять пам’ятати про Крим і власних громадян, які залишились на окупованих територіях. Треба звертатися до них, постійно тримати зв’язок, інакше можна втратити набагато більше, аніж територію: "Ми хочемо нагадати українцям, що в Криму мешкають два мільйони наших громадян, в тому числі й ті, хто чинив опір тому, що відбувалося. Ми хочемо донести до мешканців материкової України, як насправді живуть кримчани і як саме було захоплено Крим. Бо зараз є дуже багато міфів. Наприклад, що всі кримчани – за Росію, що лише кримські татари чинили опір. Але це не так. У Криму було багато людей, які виходили на мітинги, незважаючи на небезпеку. Наприклад, у 2015 році була спроба провести проукраїнський мітинг, присвячений річниці дня народження Тараса Шевченка, і тоді було затримано багато людей. Але вони не злякалися вийти. Тож усім нам треба розуміти, що там, у Криму, залишаються наші люди. Вони просто позбавлені права голосу. І тому ми робимо такий майданчик, на якому ці голоси мають лунати".

(Ведучий Hromadske.tv Сергій Мокрушин)

До участі у проекті залучатимуться експерти, які розуміються на міжнародному праві, питаннях застосування санкцій, які розробляють стратегію деокупації Криму. Свої думки щодо ситуації матимуть змогу висловити й чиновники, які займаються питанням повернення Криму, і кримчани, які виїхали з окупованого півострова.

Серед найважливіших тем для обговорення один із ведучих проекту "Кримське питання", журналіст і керівник телепроекту "Крим. Реалії" Олександр Янковський називає такі: "Питання, які ми підніматимемо під час ефіру, можна розділити на три блоки. Перший – це проблеми громадян України, які залишились у Криму. Нам цікаво як Україна підтримує з ними зв’язок, як вона намагається якщо не піклуватися, то принаймні не забувати про цих людей. Другий блок – це спроба нагадати про процес окупації Криму, про те як це відбувалося, щоб вони не забували, що Крим – це українська земля, окупована Російською Федерацією. У третьому блоці говоритимемо про уроки для України, про те, що потрібно робити, щоб не виникло аналогічної ситуації у якійсь іншій області нашої держави. Ну і найголовніше – усім нам потрібно думати, як Україна може повернути собі свою територію".

(Журналіст і керівник телепроекту "Крим. Реалії" Олександр Янковський)

Переглянути попередній випуск спецпроекту "Кримське питання" можна на сайті телеканалу UΛ:Перший.

Фото Олександра Янковського – http://ua.krymr.com/content/article/27073165.html.

Читайте також: