:
Що і чому транслював UΛ:Перший на Великдень

Що і чому транслював UΛ:Перший на Великдень

17 травня 2016

Прямі трансляції богослужінь на релігійні свята упродовж тривалого часу є традиційними для Національної телекомпанії України. З року в рік покази відбуваються із кафедральних соборів Києва для вірян різних конфесій. Ідею врахування й підтримки потреб представників різних релігійних груп, як майбутній суспільний мовник, продовжує телеканал UΛ:Перший.

Напередодні цьогорічного Великодня телеканал анонсував трансляції святкових богослужінь 1 травня з 9:00 службою із Патріаршого собору Воскресіння Христового (Української греко-католицької церкви). Включення із Свято-Володимирського Патріаршого кафедрального собору (Української православної церкви Київського патріархату) продовжило ефір о 10:00.

По завершенню свят прес-центр Київської патріархії Української православної церкви оприлюднив заяву, в якій висловив незадоволення, що "віряни не мали змоги бачити на Першому каналі Українського телебачення богослужіння українською мовою" з вини керівництва UΛ:Перший та через трансляцію служби Московського патріархату.

Як майбутній суспільний мовник, основним своїм завданням UΛ:Перший визначає служіння суспільству. Телеканал не має релігійних вподобань і не визначає своєю метою пропагування тих чи інших релігійних поглядів в Україні. UΛ:Перший додержується принципу рівності та рівноваги, а також враховує свої технічні, технологічні та ресурсні можливості.

Богослужіння 30 квітня у Свято-Володимирському кафедральному соборі (УПЦ КП) та у Києво-Печерській Лаврі (УПЦ МП) починалися о 23.45. Ефірний час із 23:00 до 01:18, а також із 06:00 до 09:00 належить телерадіокомпанії ЕРА. Телеканал UΛ:Перший у ці години не мовить і не несе відповідальності за контент, який з’являється в ефірі протягом згаданого часу. Така сама ситуація із богослужінням у Патріаршому соборі Воскресіння Христового (УГКЦ) з 6 до 8 ранку 1 травня. Впливу на наповнення цього ефірного часу НТКУ також немає – він належить ТРК ЕРА.

"Пряма трансляція Великоднього богослужіння зі Свято-Володимирського кафедрального собору (УПЦ КП) тривала з 10 до 12 години. Це було єдине богослужіння, яке UΛ:Перший мав змогу зробити за власний кошт, тому що із собору до будівлі НТКУ прокладений оптоволоконний кабель, який дозволяє UΛ:Перший хоча б частково зменшити витрати на показ, оскільки трансляція у такому випадку відбувається не через супутник. Неочікуваним стало невдоволення саме від представництва УПЦ Київського патріархату, оскільки ця конфесія єдина з усіх отримала двогодинну пряму трансляцію вранці 1 травня, коли настав ліцензійний час телеканалу UΛ:Перший", – зауважив генеральний директор НТКУ Зураб Аласанія.

У свою чергу UΛ:Перший, одразу із початку часу мовлення о 9:00, дав у запису богослужіння, надане Патріаршим собором Воскресіння Христового (УГКЦ). Телеканал був готовий розмістити в своєму ефірі богослужіння УАПЦ (Української автокефальної православної церкви), якби вона була надана.

Телеканал UΛ:Перший вивчає та аналізує реакцію громади – глядачів, представників різних релігійних та громадських спільнот, організацій та будь-кого з громадян на рішення щодо наповнення ефіру, участі телеканалу у тих чи інших подіях, кроки в напрямку реформи державного мовлення у суспільне.

Часто такі реакції є гострою критикою, подекуди необґрунтованою та здебільшого занадто емоційною. Але ми завжди дякуємо за відгук всім, хто так долучається до обговорення базових засад, на яких повинен працювати український суспільний мовник, оскільки створюється він для втілення потреб суспільства.

Читайте також: