:
ДЕКОМУНІЗАЦІЯ.UA

ДЕКОМУНІЗАЦІЯ.UA

23 червня 2016

Хто б знав, що дві сім’ї з села Радянське, фанатів футбольного клубу "Іллічівець", мешканців комунальної квартири в Одесі, хори ветеранів ОУН/УПА та представників російської общини й учасника Паралімпіади-1988 від СРСР можна поєднати? Виявляється, можна. Історії саме цих героїв увійшли до документального циклу ДЕКОМУНІЗАЦІЯ.UA, який підготували учасники Відеоакадемії документального серіалу DOCemotion*. Усі п’ять серій циклу 27 червня о 17:55 покаже UΛ:Перший.

ДЕКОМУНІЗАЦІЯ.UA – це документальний серіал, присвячений декомунізації в Україні. Але у серіях, кожна з яких – окремий короткометражній фільм, не йдеться про знесення пам’ятників чи перейменування. Вони про два типи світобачення: радянське й сучасне. Знімали документальний цикл п’ять команд, які складалися з молодих документалістів-відеографів. А допомагали їм у цьому досвідчені ментори та тренери-лектори.

Радянське –> Рідний Край. Ця історія про те, як декомунізувалося село Радянське, в якому вже давно живе лише дві сім’ї. Герої запевняють, що їхня внутрішня декомунізація давно відбулася, тож залишилося просто змінити табличку на в’їзді у селище на Рідний Край.

Сектор (М)аріуполь. Серія з такою назвою присвячена конфліктові поколінь у середовищі фанатів маріупольського футбольного клубу "Іллічівець". Ультраси наполягають, що радянську назву команди треба змінити, тоді ж як старші впевнені, що від нової назви футболісти краще не гратимуть.

Комуналка. Молодий і заповзятий Тимофій, працівник Impact HUB Odessa, та його сусіди радянського гарту, які впевнені "не варто намагатися – нічого не зміниться", живуть у старій комунальній квартирі в Одесі. У приміщенні все розвалюється, і Тимофій пропонує сусідами разом зробити ремонт у санвузлі…

Команда Живі та Нескорені, Червоноград. У Червонограді на Львівщині роками протистоять два хори, в одному з яких співають націоналісти й ветерани ОУН/УПА, а в другому – представники російської общини, ветерани праці й "Великої Вітчизняної". Репетиції вони проводять в одному Будинку культури, а його керівник стежить за тим, щоб вони не зустрічалися з метою уникнення конфліктів. Та все таки перетнутися їм довелося – якраз під час зйомок…

Пара олімпійців. І через 25 років після розвалу Союзу Україна не облаштована для людей з інвалідністю. Герой цієї серії – чоловік, який брав участь у першій і єдиній Паралімпіаді від СРСР у 1988-му. У Радянському Союзі людей з інвалідністю ховали подалі, бо вони не були втіленням образу ідеального суспільства. І хоч Паралімпійські ігри існують із 1960 року, збірна СРСР уперше взяла в них участь лише через 30 років…

Показу всіх п’яти серій циклу ДЕКОМУНІЗАЦІЯ.UA передуватиме спеціальний випуск програми "Перша студія". Телеведучий Юрій Макаров розпитає докладніше про проект у керівника Відеоакадемії документального серіалу DOCemotion Вікторії Бабенко та режисера, викладача Школи журналістики УКУ Андрія Приймаченка. Про мотивацію людей, які йдуть у документальне кіно, зосередження уваги на конфлікті в суспільстві, межу невтручання авторів і творчу сміливість дивіться у програмі о 17:30.

Більше про проект, який UΛ:Перший показуватиме в ефірі, можна прочитати на MyMedia та сайті Школи журналістики Українського католицького університету.

*Відеоакадемія документального серіалу DOCemotion – навчально-польовий проект Школи журналістики Українського католицького університету, організований за сприяння проекту mymedia.org.ua.

Фото з презентації проекту – зі сторінки Магістерської програми з журналістики УКУ у Facebook.

Читайте також: