:
Українська збірна завершила виступи на Паралімпіаді-2016 у Ріо із 117 медалями!

19 вересня 2016

В останній, десятий, день Паралімпіади у Ріо українські спортсмени підвели фінальну риску змагань, виборовши 11 медалей: 3 золоті, 4 срібні та 4 бронзові.

Золоті медалі вибороли: плавчиня Єлизавета Мерешко у запливі на 100 метрів вільним стилем, плавець Максим Веракса у запливі на 50 метрів вільнім стилем, плавчиня Анна Стеценко у запливі на 100 метрів на спині.

Срібні медалі останнього дня змагань отримали: плавці Юрій Божинський, Денис Дубров, Максим Крипак, Євгеній Богодайко в естафеті 4х100 метрів комплексом, плавець Ярослав Денисенко у запливі на 100 метрів на спині, легкоатлетка Оксана Ботурчук у забігу на 400 метів, плавчиня Вікторія Савцова у запливі на 100 метрів вільним стилем.

Бронзові нагороди дісталися: плавцю Олександру Комарову у запливі на 100 метрів вільним стилем, плавцю Іллі Яременко у запливі на 50 метрів вільним стилем, легкоатлетці Лейлі Аджаметовій у забігу на 400 метрів, плавцю Андрію Деревінському у запливі на 50 метрів вільним стилем.

За результатами виступів на Паралімпійських іграх-2016 українська збірна виборола 117 медалей: 41 золотих, 37 срібних та 39 бронзових нагород, що на 33 медалі більше, ніж на попередніх Іграх-2012 у Лондоні. Вперше за історію участі в Паралімпіадах Україна зайняла третю сходинку у загальному медальному заліку, пропустивши вперед лише збірні Китаю (105 золотих, 81 срібних, 51 бронзових медалей) та Великобританії (64 золотих, 39 срібних та 44 бронзових медалей).

На XV літній Паралімпіаді у Ріо-де-Жанейро українські спортсмени встановили 109 рекордів у трьох видах спорту: плаванні (94 рекорди), легкій атлетиці (14 рекордів), пауерліфтингу (1 рекорд). У тому числі українські паралімпійці встановили 22 рекорди світу (19 у плаванні і 3 у легкій атлетиці), 32 паралімпійські рекорди (26 у плаванні, 5 у легкій атлетиці та 1 у пауерлфітингу), 54 рекорди Європи (49 в плаванні, 6 в легкій атлетиці).