:
Жива ватра

Жива ватра

26 вересня 2016

Ви бачили коли-небудь тисячу овець? А може пробували хоч одну випасати чи доїти? Іванкові – десять, а він уже знає все про працю без вихідних і ненормований робочий день часом у суворих погодних умовах. Замість спати досхочу на літніх канікулах, хлопчина разом із дорослими вівчарями погнав отару на полонину за 150 кілометрів від дому. Іванкові важко, але він знаходить у собі сили трудитися і радіти життю. Він любить свої Карпати.

А вівчарю діду Йвану – 82, він уже відійшов від справи і тепер сподівається, що цей малий продовжить займатися ремеслом усього його життя. Чи таку професію собі обере Іванко? Хто знає…

Поки один ще малий, а другий вже будує собі "хату", в якій би його поховали, вівчарство існує в Карпатах завдяки Василеві, якому 39 років. Було…

Чотири роки знімальна група фільму "Жива ватра" жила разом з героями фільму. Коли треба було допомагати штовхати машину, яка застряла, оператори й режисери лишали своє обладнання і допомагали. Після завершення зйомок, коли фільм був змонтований, стало відомо, що Василь тяжко хворий. Усі причетні до фільму прийшли на допомогу, та, на жаль, чоловіка не стало… Проте його історія залишилася жити – у цій стрічці.

"Жива ватра" – долі вівчарів трьох поколінь, ремесла і карпатських полонин. Документальна стрічка часом викликає більше запитань, аніж дає відповідей. Але у фільмі не актори, у фільмі – звичайні люди зі справжніми емоціями й особистими історіями. Те, що їх покажуть у кінотеатрах країни, для цих героїв не має особливого значення. І хоча кожен глядач у "Живій ватрі" помітить і зрозуміє щось своє, вийти з кінозали байдужим до побаченого навряд чи хто зможе.

"Жива ватра" – фільм про цінності, які мають сенс, непохитну відданість справі життя й швидкоплинність часу – вийде у кінотеатрах України із 29 вересня. А вже у листопаді стрічку покаже UΛ:Перший.

Читайте також: