Всеукраїнський диктант національної єдності з UΛ:Перший - UA: Перший
:
Всеукраїнський диктант національної єдності з UΛ:Перший

Всеукраїнський диктант національної єдності з UΛ:Перший

08 листопада 2016

Всеукраїнський диктант національної єдності у День української писемності та мови, 9 листопада, транслюватиме UΛ:Перший. Організатором заходу вже шістнадцятий рік поспіль є Українське радіо, зі студії якого телеканал і робитиме включення.

Написати диктант виявили бажання і ведучі UΛ:Перший. Для цього Тімур Мірошниченко, Оксана Пекун, Сашко Лірник, Наталія Яковенко і Геннадій Попенко зберуться у прес-центрі Національної телекомпанії України в середу, 9 листопада, об 11:20. У прямому ефірі телеканалу вони розкажуть про те, чи добре вчили мову в школі й пригадають свої попередні успіхи написання радіодиктанів. А вже за десять хвилин, об 11:30, одночасно з усією країною вони почнуть писати диктант національною єдності. Захід транслюватиметься в ефірі та на сайті UΛ:Перший. Для глядачів телеканалу радіодиктант перекладатиметься і мовою жестів. Також прямий ефір буде доступний на YouTube-каналі UΛ:Перший:

"Диктант національної єдності задумувався 16 років тому саме як спосіб об’єднатися навколо слова. Наша першочергова мета не стільки перевіряти грамотність, хоча це також дуже важливо, скільки закликати все більше людей приєднуватися, писати і надсилати нам листи, – розповідає про радіодиктант головна редакторка Першого каналу Українського радіо Аліна Акуленко. – Диктант диктує Олександр Авраменко – доцент Київського університету імені Бориса Грінченка, автор підручників і посібників з української мови. Він і складає оригінальний текст. Диктант ніхто, крім нього, не бачить і не знає. Олександр приходить в студію і починає диктувати".

За час проведення Всеукраїнського диктанту національної єдності постійно збільшується аудиторія та географія учасників. Десятки тисяч листів надходять з усіх областей України, а також із-за кордону: Німеччини, Бельгії Великої Британії, Канади, Аргентини, Литви, Норвегії, Польщі, Швеції, Франції, Росії, Білорусі, Молдови, Таїланду. Усі, хто писатиме радіодиктант, зможуть надіслати його на перевірку до редакції Українського радіо або дочекатися, поки текст з’явиться на сайті й перевірити власноруч. Більше подробиць тут.

Читайте також: