Підготовка до Євробачення-2017. Звіт за 2016 рік - UA: Перший
:
Підготовка до Євробачення-2017. Звіт за 2016 рік

Підготовка до Євробачення-2017. Звіт за 2016 рік

05 січня 2017

Перемога Джамали на Євробаченні-2016, яке відбулося у Стокгольмі в травні, стала радістю і гордістю для України, а також початком насиченого й дуже важливого року для Національної телекомпанії України (НТКУ), яка є мовником-організатором міжнародного пісенного конкурсу в 2017 році.

Уже 1 червня 2016 року розпорядженням Кабінету Міністрів України було затверджено склад Організаційного комітету з підготовки та проведення Євробачення-2017 на чолі з Прем’єр-міністром України Володимиром Гройсманом.

І вже з 24 червня, після проведення установчих зустрічей з Європейською мовною спілкою (ЄМС) – власником конкурсу, розпочався відбір міста-господаря Євробачення-2017. Він тривав трохи більше двох місяців і складався з чотирьох етапів: подачі заявок на участь у відборі адміністраціями українських міст, попереднього аналізу заявок робочою групою НТКУ, їхнє представлення на засіданні Оргкомітету та обрання фіналістів відбору, й інспекції міст-фіналістів за участю представників ЄМС та Оргкомітету. Крім того, глядачі UΛ:Перший мали можливість у прямому ефірі побачити презентацію заявок шести міст-учасників відбору від їхніх представників у спецпроекті "Битва міст".

За результатами відбору містом-господарем Євробачення-2017 оголосили столицю України – Київ. А головною ареною пісенного конкурсу наступного року – Міжнародний виставковий центр.

Фінансування Євробачення, яке у травні 2017 проходитиме в Києві, відбуватиметься з кількох джерел. Із державного бюджету на підготовку та проведення пісенного конкурсу виділено 455,7 мільйонів гривень, а Київ, як місто-господар, робить свій внесок у розмірі 200 мільйонів гривень. Передбачається певний дохід від спонсорських та рекламних надходжень, а також від продажу квитків. Бюджету, передбаченого на організацію та проведення міжнародного пісенного конкурсу в Україні достатньо, щоб шоу відбулося на високому рівні.

На засіданні 11 жовтня Уряд затвердив План заходів з підготовки та проведення Євробачення в Україні у 2017 році. Цим документом передбачено розробку необхідних заходів безпеки, обстеження технічного стану конструкцій арени конкурсу, удосконалення інфраструктури поблизу місця проведення шоу, забезпечення фінансування, організацію додаткових офіційних локацій та необхідних телевізійних комунікацій для проведення Євробачення.

Кабінет Міністрів України прийняв рішення щодо забезпечення належних умов для підготовки та проведення Євробачення-2017 у Києві. Це дозволяє не застосовувати граничні суми витрат на придбання необхідного для організації пісенного конкурсу обладнання. Завдяки ще одному рішенню Уряду мовник-організатор Євробачення-2017 отримав можливість здійснювати попередню оплату товарів та послуг, яка проводитиметься у зв’язку з Євробаченням.

Президент України підписав закон про внесення змін до прикінцевих та перехідних положень розділу IX Закону України "Про публічні закупівлі" щодо закупівлі товарів, робіт і послуг, необхідних для забезпечення підготовки та проведення міжнародного пісенного конкурсу. Ці зміни дають можливість мовнику-організатору проводити необхідні для організації події тендери за спрощеною процедурою. А Кабінет Міністрів затвердив спеціально визначений перелік таких товарів, робіт і послуг.

Паралельно з вирішенням вищезазначених організаційних питань, формувалася команда Євробачення-2017. До її нинішнього складу увійшло 20 співробітників НТКУ і 18 додатково залучених фахівців. Але вже у 2017 році кількість людей, які працюватимуть над організацією міжнародного пісенного конкурсу в Україні, збільшуватиметься.

До основного складу команди Євробачення-2017 увійшли:

 • виконавча продюсерка, заступниця генерального директора НТКУ Вікторія Романова;
 • виконавчий продюсер, перший заступник генерального директора НТКУ Олександр Харебін;
 • член Оргкомітету Євробачення-2017, заступник генерального директора НТКУ з питань, що стосуються в тому числі й підготовки до міжнародного пісенного конкурсу Павло Грицак;
 • шоу-продюсер Стюарт Барлоу (Barlow Stuart);
 • креативний продюсер Олег Боднарчук;
 • менеджер події Денис Блощинський;
 • менеджер арени Олександр Карякін;
 • менеджер з комунікацій Юлія Головльова;
 • представник міста-господаря Олексій Резніков.

Виконану роботу з підготовки до Євробачення-2017 виконавчі продюсери пісенного конкурсу презентували під час Генеральної Асамблеї Європейської мовної спілки в швейцарській Лозанні 8 грудня. За результатами їхнього звіту Україна отримала від ЄМС зелене світло на подальшу організацію проведення пісенного конкурсу в Києві.

Стан готовності України до Євробачення-2017

Станом на кінець 2016 року командою Євробачення було здійснено конкурсні відбори партнерів та підрядників, які максимально відповідають поставленим завданням та здатні створити шоу світового рівня. Попередньо для цього був проведений аналіз, переговори та конультації з представниками ринку. Рішення стосовно обраних командою Євробачення-2017 були затвердженні Європейською мовною спілкою.

Отже на кінець 2016 року:

Укладено договір з адміністрацією головної арени пісенного конкурсу наступного року – Міжнародним виставковим центром щодо оренди приміщень для підготовки і проведення Євробачення-2017.

Проведено відбір компанії, яка займатиметься оснащенням МВЦ трибунами для глядачів.

Обрано підрядника та концепцію дизайну сцени Євробачення-2017. Продакшн-дизайнером, який розробить та втілить дизайн сцени пісенного конкурсу, що прийматиме Київ, стане компанія Wieder Design та всесвітно відомий дизайнер Флоріан Відер (Florian Wieder). Презентація того, як виглядатиме сцена, відбудеться за традиціями Євробачення в рік проведення конкурсу.

Визначено офіційного туристичного оператора. Послуги щодо замовлення готельних номерів на період проведення пісенного конкурсу в Києві, за результатами відбору надаватиме компанія Pilot.ua.

Визначено переможця відбору креативної концепції Євробачення-2017. Переможцем стало творче об’єднання з двох креативних агенцій: Republique і Banda agency, які спеціально для цього проекту об’єдналися в компанію "Гурт РЕ Дизайн". Ідеї логотипу та слогана пісенного конкурсу, який прийматиме Україна, запропонували 11 найкращих креативних агенцій країни. Презентація креативної концепції відбудеться в січні 2017 року.

Стартував з 19 грудня відбір волонтерів Євробачення-2017, які працюватимуть з артистами, пресою, іноземними делегаціями та гостями міжнародного пісенного конкурсу, а також допомагатимуть у телевізійному виробництві шоу, на бекстейджах і фан-зоні. І вже за першу добу відбору НТКУ отримала 1500 анкет від охочих долучитися до Eurovision Voluteers’ Family. Станом на сьогодні кількість анкет перевищила 5 тисяч.

Крім того, триває робота з відбору основних локацій Євробачення-2017. До них належать місця проведення церемонії відкриття та червоної доріжки, а також розміщення містечка Євробачення і Євроклубу.

Також уже запущена активна робота стосовно креативного наповнення трьох шоу пісенного конкурсу. Цим займається шоу-продюсер Стюарт Барлоу і креативний продюсер Олег Боднарчук. Зокрема проводиться відбір ведучих Євробачення-2017, розробляються ідеї заповнення інтервал-актів, посткардів, формується перелік спеціальних гостей.

Працює створений Штаб з питань безпеки пісенного конкурсу 2017 року. Він сформований із фахівців усіх відомств, до обов’язків яких входить забезпечення безпеки жителів міста і гостей конкурсу. Закінчується розробка плану забезпечення безпеки Євробачення-2017.

"На початку 2017 року буде анонсовано низку рішень щодо креативної концепції, самого шоу, ведучих, дизайну та творчого наповнення конкурсу. Ми обіцяємо цікаві несподіванки та результат дійсно світового рівня. Також почнемо приємно дивувати фанів Євробачення", – відзначила Вікторія Романова, виконавча продюсерка конкурсу.

Нагадаємо, що участь у міжнародному пісенному конкурсі, який прийматиме Україна, підтвердило 43 країни. Це рекордна кількість учасників, яка за всю історію Євробачення повторювалася лише двічі – у 2008 та 2011 роках. Для України можливість провести Євробачення виборола Джамала. Представниця України перемогла на конкурсі у Стокгольмі, отримавши 534 бали за результатами голосування національних журі та глядачів країн-учасниць. Зовсім близько, на другій сходинці, опинилася виконавиця з Австралії Dami Im з 511 балами, а на третій – представник Росії Сергій Лазарєв з 491 балом.

Півфінали 62-го за ліком Євробачення відбудуться у Києві 9 та 11 травня, а фінал – 13 травня.

Preparation for the Eurovision Song Contest 2017. Report for 2016

Jamala’s victory at the Eurovision Song Contest 2016 which took place in Stockholm in May gave joy and honour to Ukraine and marked the beginning of a new and very important year for the National Television Company of Ukraine (NTU), the Host Broadcaster of the international song contest in 2017.

The composition of the Organizational Committee for the Preparation and Implementation of the Eurovision Song Contest 2017 headed by Volodymyr Hroisman, the Prime Minister of Ukraine, was approved with the Order of the Cabinet of Ministers of Ukraine on 1 June 2016.

On 24 June, following the kick-off meetings with the European Broadcasting Union (EBU), the contest owner, the selection of the Host City of the Eurovision Song Contest 2017 started. It lasted a little longer than two months and had four stages, namely the submission of bids by the administrations of Ukrainian cities to participate in the selection, the preliminary analysis of the bids by the NTU’s working group, their presentation at the meeting of the Organizational Committee and the selection of finalists, and the inspection of the finalist cities by the representatives of the EBU and the Organizational Committee. In addition, UA:Pershyi viewers had the opportunity to watch live the presentation of the bids of those six cities participating in the selection by their representatives in the special project "City Battle".

Kyiv, the capital of Ukraine, was announced the Host City of the Eurovision Song Contest 2017 according to the selection results. The International Exhibition Centre was declared the main venue of the Contest next year.

The Eurovision Song Contest to be held in Kyiv in May 2017 will be funded from several sources. 455.7 million UAH was allocated from the state budget for the preparation and implementation of the Contest, and Kyiv as the Host City contributes 200 million UAH. Certain revenue is supposed to be earned from sponsorship and advertising as well as from ticket sales. The budget provided to host the international song contest in Ukraine is enough to make a top level show.

On 11 October, the Government approved at its session the Plan of Measures for the Preparation and Implementation of the Eurovision Song Contest in Ukraine in 2017. That document provides for the development of required security measures, the exploration of the technical condition of venue structures, the improvement of the infrastructure near the venue, the provision of funding, the organization of additional official locations and necessary TV communications for the Eurovision Song Contest.

In addition, the Cabinet of Ministers of Ukraine has taken the decision to ensure appropriate conditions for the preparation and implementation of Eurovision 2017 in Kyiv. This decree gives the possibility to avoid applying cost limits to purchase the equipment necessary for the organization of the Eurovision Song Contest. Due to another decision of the Government, the Host Broadcaster of Eurovision 2017 got the opportunity to make prepayment for goods and services in relation to Eurovision.

Furthermore, the President of Ukraine signed the law on amending the final and transitional provisions of Section IX of the Law of Ukraine "On Public Procurements" with regard to the procurement of goods, works and services required to ensure the preparation and implementation of the Eurovision Song Contest. These amendments give the Host Broadcaster the possibility to hold the tenders necessary to organize the event under the simplified procedure. In its turn, the Government approved the specific limited list of such goods, works and services.

The team of the Eurovision Song Contest 2017 was formed simultaneously with addressing the above organizational matters. At the moment, it consists of 20 NTU staff members and 18 additionally involved experts. Nevertheless, in 2017 the number of people to deal with the organization of the international song contest in Ukraine will increase.

The core team of the Eurovision Song Contest 2017 consists of:

 • Victoria Romanova – Executive Producer, Deputy Director General of NTU;
 • Oleksandr Kharebin – Executive Producer, First Deputy Director General of NTU;
 • Pavlo Hrytsak – Member of the Organizing Committee of Eurovision 2017, Deputy Director General of NTU of matters relating to preparation for the Eurovision Song Contest;
 • Stuart Barlow – Show Producer;
 • Oleg Bodnarchuk – Creative Director;
 • Denys Bloshchynskyi – Event Manager;
 • Oleksandr Kariakin – Venue Manager;
 • Yuliia Holovliova – Head of Communications;
 • Oleksii Reznikov – a representative of the Host City.

The Executive Producers presented the work done for the preparation of Eurovision 2017 at the General Assembly of the European Broadcasting Union in Lausanne, Switzerland, on December 8. As a result of their report, Ukraine got green light from the EBU for the further organization of the Eurovision Song Contest in Kyiv.

Readiness of Ukraine for the Eurovision Song Contest 2017

As of late 2016, the Eurovision team has held competitive selections of partners and suppliers that meet the objectives to the utmost and can produce a world class show. The preliminary analysis, negotiations and consultation with representatives of the market had been carried out for that purpose. The decisions on those selected by the 2017 Eurovision team were approved by the European Broadcasting Union.

Therefore, as of the end of 2016:

The rental agreement for the premises to prepare and implement the Eurovision Song Contest 2017 has been signed with the administration of the next year’s Contest venue, i.e. the International Exhibition Center.

The company to equip the IEC with grandstands for spectators has been selected.

The supplier and concept of the Eurovision Song Contest 2017 stage design have been selected. Wieder Design and the world-known designer Florian Wieder will be the production designer to develop and implement the stage design of the Contest to be held in Kyiv. The stage design will be presented in the year of the Contest according to the Eurovision tradition.

The official travel agent has been determined. According to the selection results, the hotel room booking services for the period of the Eurovision Song Contest in Kyiv will be provided by Pilot.ua.

The winner of the Eurovision Song Contest 2017creative concept pitch has been decided. The creative union of two creative agencies, Republique and Banda Agency, which specifically for this project created the company “Re Design Team” has won the pitch. 11 best creative agencies of the country proposed their ideas for the logo and slogan of the Eurovision Song Contest in Ukraine. The creative concept will be presented in January 2017.

The selection of volunteers for the Eurovision Song Contest 2017 started on 19 December. They will work with artists, press, foreign delegations and guests of the international song contest, as well as assist in TV show production, both in backstage areas and the fan zone. During the first selection day, NTU received 1500 applications from those willing to join the Eurovision Voluteers` Family. For today the number of applications is more than 5 000.

In addition, the selection of major locations for Eurovision 2017 continues. They include locations for the Opening Ceremony and Red Carpet, as well as Eurovision Village and Euroclub.

Also, the active work on the creative content of the three Eurovision shows has started. Show Producer Stuart Barlow and Creative Director Oleg Bodnarchuk are working on that. In particular, the Eurovision hosts are being selected, the ideas for interval acts and postcards are being developed and the list of guests is being made.

The Security Headquarters of the Eurovision Song Contest 2017 is in operation. It includes experts from all departments in charge of the security of the city and contest visitors. The preparation of the Security Plan for the Eurovision Song Contest 2017 is coming to an end.

"A number of decisions on the creative concept, the show itself, the hosts, design and creative content of the Contest will be announced in early 2017. We promise interesting surprises and the world class result. We will also start pleasantly surprising the Eurovision fans", mentioned Victoria Romanova, the Executive Producer of the Contest.

As a reminder, 43 countries have confirmed their participation in the Eurovision Song Contest to be held in Ukraine. It is a record number of contestants that repeated only twice in the history of Eurovision back in 2008 and 2011. Ukraine got the possibility to host the Eurovision Song Contest due to Jamala. The representative of Ukraine won at Eurovision in Stockholm receiving 534 points according to the voting results from national juries and viewers of the participating countries. The Australian contestant Dami Im was quite close with 511 points and the Russian representative Sergey Lazarev finished third with 491 points.

The Semi Finals of the 62nd Eurovision Song Contest will take place in Kyiv on 9 and 11 May and the Grand Final on 13 May.

Photo: eurovision.tv

Читайте також: